Новини » Політика 91 Читать эту новость на русском

Команда МЗС їде до Гааги на слухання щодо захоплення РФ українських кораблів, - Зеркаль

Олена Зеркаль

Зеркаль нагадала, що довгий час політико-дипломатичні зусилля України та партнерів щодо звільнення моряків були марними

Заступниця міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль заявила, що 21 листопада Арбітражний трибунал Міжнародного суду ООН проведе слухання у справі про порушення прав України як прибережної держави у Чорному, Азовському морях та Керченській протоці. Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

"Поки "Нікополь", "Бердянськ" і "Яни Капу" прямують додому в Одесу, команда Міністерства закордонних справ прямує в Гаагу, де вже в четвер відбудуться перші слухання арбітражного трибуналу у справі щодо порушення імунітету трьох українських військово-морських суден та 24 членів їхніх екіпажів (Україна проти Російської Федерації) за Конвенцією ООН з морського права… Наша мета - встановити порушення права, відновити його та отримати належну компенсацію", - зазначила Зеркаль.

Заступник міністра нагадала, що довгий час політико-дипломатичні зусилля України та партнерів щодо звільнення моряків були марними.

"Ми збираємося довести всьому світу та арбітражному трибуналу, що прохід 25 листопада 2018 був мирним і законним, а дії РФ, зокрема щодо кримінального переслідування наших моряків, є порушенням норм міжнародного права", - наголосила вона.

Нагадаємо, раніше у ВМС України підтвердили, що Росія передала затримані в Керченській протоці кораблі.

Loading...
Loading...
Loading...