Новини » Політика 229 Читать эту новость на русском

Карасьов: Справа Burisma і Байденів - маніпуляції геополітиків

Вадим Карасьов

Президент США Дональд Трамп сам себе заганяє в кут справою проти основного конкурента Джо Байдена і української компанії Burisma. Таку думку на своїй сторінці у Facebook висловив політичний експерт Вадим Карасьов.

"З вже наявних відомостей очевидно, що Трамп все-таки наполягав на розслідуванні з боку України справи Burisma. І це прохання до українського президента було продиктовано тим, що американське правосуддя не висловлювало інтерес до цієї справи. Мабуть, тому що справи як такої не було. Офіційного запиту з американської сторони до України не було", - заявив Карасьов.

Саме тому, за словами Карасьова, Трамп вирішив зайти з іншого боку, з українського. І звернувся до Зеленського із проханням публічно оголосити про початок розслідування. Поки що захист Трампа не навів вагомих доказів, що були порушення у Burisma, на які українські правоохоронні органи закривали очі. Все це говорить про велику заполітизованість і самого прохання Трампа до українського президента, і можливого розслідування ролі Байденів у компанії Burisma.

"Але зараз для України головне інше – необхідно знизити політичну напругу, уникати непродуманих реакцій на кожне слово, сказане під час публічних слухань. Маю на увазі емоційну репліку екс-прокурора Луценка на свідчення Йованович й інші коментарі українських політиків", - зазначив Карасьов.

Новини за темою: Звільнення Костянтина Кулика: Чим відомий скандальний прокурор

Нагадаємо, в Конгресі США тривають слухання у справі про імпічмент американського президента Дональда Трампа. Більшість учасників процесу говорять про те, що Трамп використав Україну виключно для політичних амбіцій і нівелювання основного конкурента - Джозефа Байдена - на майбутніх виборах президента США в 2020 році.

На думку Карасьова, для офіційного Києва сьогодні необхідна дипломатична витриманість і політична стриманість. А Офісу президента і МЗС необхідна дипломатична стратегія, як вийти з цієї кризи нашій державі з найменшими втратами. Кращою стратегією Києва є невтручання, оскільки традиційно ніхто не знає, хто переможе у 2020 році - демократи чи республіканці.

Тому, вважає Карасьов, в розпал скандалу з Байденом Зеленському саме час відсторонити від посади прокурора Костянтина Кулика - складача так званого досьє проти Байденів.

Раніше повідомлялося, що 60 народних депутатів, зокрема представники "Слуги народу", "Голосу" і "Батьківщини", підписали колективний запит на усунення Костянтина Кулика. Також підписи за його відставку збирають на сайті офіційного інтернет-представництва президента України.

загрузка...
загрузка...
Loading...