Новини » Економіка 3370 Читать эту новость на русском

Експерт пояснив, скільки українці платитимуть за газ взимку

delo.ua

Ціна зросте, але незначно

Цієї зими українцям не треба перейматися через стрімке подорожчання газу, розповів експерт з енергетики Михайло Гончар, передають Фінанси.

“Ціна залежатиме від вартості на європейському ринку. Звідти частково завозимо газ. Але не треба виключати варіант, що взимку не будемо імпортувати паливо. Вистачить власного видобутку та запасів у підземних газосховищах (на 29 жовтня маємо 21,74 млрд куб. м газу. – ГПУ). Так чи інакше, орієнтир на європейські ціни буде. Займатися благодійністю не вигідно. Треба збирати кошти і думати про наступний опалювальний сезон”, – пояснює експерт.

У листопаді газ для населення подорожчав на 14,7% – до 4,899 тис. грн за тисячу куб. м.

“Газ подорожчав через сезонність. Так працює ринок. На літо ціна падає, взимку – зростає. Заощадити вдасться тим, хто у серпні-вересні закупив газ на зиму за літніми цінами. Щоправда, домогосподарства сукупно придбали понад 67 мільйонів “кубів” палива. З точки зору загального споживання, це мізерна кількість. Пересічні українці не довіряють Нафтогазу. Думаю, що наступного року купувати газ на зиму за літніми цінами буде значно більше споживачів”, – каже Гончар.

Україна не купує газ у Росії 4 роки – з 25 листопада 2015 року.

“Перейшли на реверсні поставки з Європи. У листопаді цьогоріч плануємо експерементально закупити кілька танкерів скрапленого газу через польський термінал Свиноуйсьце. Цей газ коштуватиме дорожче, ніж власні запаси”, – резюмував експерт з енергетики.

Читайте також. В Україні знову зросли ціни на газ: Хто за цим стоїть?

 

Loading...
Loading...
Loading...