Новини » Політика Читать эту новость на русском

Арахамію треба карати не за подвійне громадянство, а за приховування інформації, – Невядомський

Денис Невядомський, суддя Київського районного суду міста Харкова ЦПК

Проблема не в подвійному громадянстві, а в подвійних стандартах

В Україні треба врегулювати питання подвійного громадянства у представників влади. Карати треба не за наявність подвійного громадянства, а за приховування цієї інформації.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK висловив суддя Київського районного суду міста Харкова Денис Невядомський.

Ведучий поцікавився, яку відповідальність передбачено для людей, які приховали, що мають подвійне громадянство. У відповідь він сказав, що ще не опубліковано доказів подвійного громадянства народного депутата Давида Арахамії, про які говорив Мосійчук, для того, аби робити такі далекосяжні висновки, як притягнення до відповідальності.

"Цю проблему потрібно розглядати в двох аспектах. Перш за все, юридичному. В українському законодавстві закріплений принцип єдиного громадянства. Українське громадянство втрачається, якщо українець отримає громадянство іншої держави", – зазначив суддя.

Разом з тим, за його словами, в жодному законодавчому акті не говориться, що для українця, який отримав друге громадянство, передбачено санкції.

"Більше того, згідно з законодавством, Україна не визнає факт другого громадянства і продовжує вважати кожного, в кого є український паспорт, повноправним громадянином. Щодо чиновників, то закон про держслужбу забороняє чиновникам мати подвійне громадянство. Щодо представників влади з подвійним громадянством, то Україні також треба врегулювати це питання, але з однією умовою. Проблема не в подвійному громадянстві, а в подвійних стандартах. Карати треба не за наявність подвійного громадянства, а за приховування цієї інформації", – констатував Денис Невядомський.

Нагадаємо, раніше в ефірі телеканалу ZIK народний депутат VIII скликання Ігор Мосійчук натякнув, що у голови фракції "Слуга народу" Давида Арахамії є подвійне громадянство, яке той приховав від ЦВК. Відповідні докази політик обіцяв оприлюднити у себе на телеграм-каналі.

Згодом, ексдепутат Ігор Мосійчук на своєму каналі заявив, що у нього є докази того, що Арахамія має американський паспорт, причому "фактаж набагато більший, ніж на телеграм-каналі "Розвідник".

 

Loading...