Новини » Суспільство Читать эту новость на русском

Закон про обов’язкові автокрісла: знайшли можливість не платити штрафи

автокрісло з відкритих джерел

Лазівка, що дозволяє водіям, які перевозять дітей без автокрісел уникнути штрафів, знайдена в законі про штрафи

Про це розповів голова Всеукраїнської таксомоторної асоціації Андрій Антонюк, як не платити штраф за відсутність автокрісла, передає Obozrevatel .

Так в законі написано, що забороняється перевозити дітей в транспортних засобах, оснащених ременями безпеки, без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину.

"Жодних автокрісел ніякий закон не ввів. Можливо, "слуги народу" справді хотіли таку новину зробити, але "турборежим" зіграв із ними злий жарт. Я навіть листувався з депутатами з транспортного комітету. Я їм кажу – ви написали в законі, що забороняється перевозити дітей в транспортних засобах, оснащених ременями безпеки, без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину. Що таке спеціальні засоби, в закон люди не внесли", – пояснив Антонюк.

"На сайті Верховної Ради є визначення категорії "спеціальні засоби". Там сказано, що спецзасоби – це гумові кийки, кайданки, сльозогінний газ. Читаючи цей закон, будь-який юрист вам скаже, що для того, щоб везти дитину, ви маєте в автомобілі з ременями безпеки використовувати гумові кийки, кайданки, сльозогінний газ. Якщо везете двох дітей, одному даєте кийка, іншому кайданки, і тоді ви дотримуєтеся правил дорожнього руху", – зазначив він.

Експерт також прокоментував норму закону, згідно з якою автокрісла мають використовуватися і в таксі. Він нагадав, що в правилах дорожнього руху є пункт 2.3, який дозволяє водіям і пасажирам таксі не пристібатися зовсім.

"Це чинна норма, її ніхто не скасував. Просто додали – якщо везете дитину, потрібні спецзасоби. Визначення спецзасобу в закон не додали", – підкреслив Антонюк.

 Нагадаємо, Укравтопром фіксує бум на розмитнені автомобілі.

 

Loading...