Новини » Політика 280 Читать эту новость на русском

В МЗС Росії стверджують, що ніколи не заперечували можливості повернути Україні затримані в Керченській протоці кораблі

Захоплені Росією українські артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу» в порту Керчі, анексований Крим. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Російські дипломати в червні поінформували посольство України про можливе звільнення моряків і кораблів

У Міністерстві закордонних справ Росії заявили, що Москва ніколи не заперечувала можливості повернення Києву трьох суден, захоплених в Керченській протоці в листопаді 2018 року.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

"Ніколи не заперечували можливості повернення українській стороні суден, які брали участь в організованій в листопаді 2018 року попереднім київським керівництвом "провокації" в районі Керченської протоки", – йдеться в повідомленні.

Також повідомляється, що російські дипломати "в червні поінформували посольство України в Москві про наявні в рамках російського законодавства можливості, які Київ міг би задіяти для звільнення моряків і кораблів".

Раніше повідомлялось, що захоплені рік тому біля Керченської протоки українські катери "Нікополь" і "Бердянськ" та буксир "Яни Капу" повернуть Україні 18 листопада.

Нагадаємо, 25 травня міжнародний трибунал з морського права у справі про захоплення Росією 24 українських моряків зобов’язав Росію негайно звільнити військові кораблі й повернути їх під контроль України.

7 вересня відбувся великий обмін полонених, з російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Павло Гриб та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Loading...
Loading...
Loading...