До другого читання закон про продаж землі потрібно зупинити! – Савченко на акції проти продажу землі

Надія Савченко

Будь-яке законодавство про землю в Україні повинне прийматися тільки після референдуму, коли скажуть своє слово українці

Активісти будуть щодня протестувати проти скасування мораторію на продаж землі. До другого читання закон про продаж землі потрібно зупинити.

Про це під час акції під Офісом президента, яку транслювали в ефірі телеканалу ZIK, заявила колишня народна депутатка, Герой України Надія Савченко.

За її словами, сьогодні всі, хто були присутні, висловилися проти продажу землі, навіть молодші люди говорили, що закон в такому вигляді, яким його зараз протягнули в першому читанні, проголосований бути не може.

"Всі, хто був присутній, висловилися за референдум по землі. Тобто, будь-яке законодавство про землю в Україні повинне прийматися тільки після референдуму, коли скажуть своє слово українці. Для цього треба брати відтермінування на рік. Вони намагаються протягнути закон зараз і запустити його в дію, і ми більше не зможемо зупинити цього злочину. Треба перепис населення, треба референдум. Для цього треба закласти гроші в бюджет, потрібна підготовка за рік і тільки потім ми будемо вирішувати питання. Не можна зараз знімати мораторій. Влада повинна почути український народ", - сказала політик.

Вона зауважила, що буде щодня проводити акції проти скасування мораторію на продаж землі.

"Я буду виходити щодня до того часу, поки вони будуть тягнути це питання в друге читання. Ми будемо робити електронну петицію, яка буде йти президенту, для того, аби заблокувати це рішення. Український народ має бути почутим. До другого читання цей закон треба зупинити", - сказала Надія Савченко.

Водночас, вона вважає, що депутати, які проголосували за відкриття ринку землі, повинні бути засуджені.

"Я не знаю, де знайдеться такий суд в Україні, який засудить депутатів і це є проблема. Добра пропозиція писати в прокуратуру, писати в суди. Так, всі, хто знають як, всі, хто мають юридичну освіту – ви знаєте як обґрунтувати те, що влада не права. Пишіть – це дійсно потрібно", - переконана пана Савченко.

Крім того, вона зазначила, що всі ті, хто зараз користаються українською землею, "в сіру", "в чорну", грабують Україну, повинні віддати те, що  вони на ній вкрали, заробили, в бюджет України. 

"Злодій повинен бути покараний, а його злочин повинен бути узаконений. Земля важлива тим, що не можна розглядати це питання однобоко і просто порахувавши її як грошову купюру. Земля це осередок існування українців", - зазначила пані Савченко.

Як повідомляли, уповноважений президента України із земельних питань Роман Лещенко заявив, що старт ринку землі заплановано на 21 жовтня 2020 року. У свою чергу президент України Володимир Зеленський у відеозверненні, опублікованому на сторінці у Facebook, заявив, що питання продажу землі іноземцям в країні будуть вирішуватися на всенародному референдумі.

Ініціативи влади обурили суспільство – так 11 листопада, учасники акцій протесту проти земельної реформи перекрили головні автомагістралі країни. А співголова партії "Опозиційна платформа – За життя" Вадим Рабінович із трибуни ВРУ закликав об’єднатися навколо захисту української землі.

Згодом голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія повідомив, що з порядку денного на вівторок, 12 листопада, таки забрали законопроєкт про зняття заборони на продаж сільськогосподарських земель.

Однак вже 13 листопада Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №2178-10 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення.

 

Loading...