Новини » Політика 3521 Читать эту новость на русском

В Україні знову зросли ціни на газ: Хто за цим стоїть?

Народний депутат Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

Представники російської сторони заявили про готовність знизити ціну на газ для українських споживачів на 25%

"Нафтогаз" у листопаді підвищив ціну газу для населення на 14,7%. Отже, вже у грудні споживачі отримають платіжки з новими цінами, а вже сьогодні вони стоять перед вибором сплачувати або не користуватися опаленням. Ще 22 березня лідери партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук та Юрій Бойко зустрілися з прем’єр-міністром Російської Федерації Дмитром Медведєвим та головою правління "Газпрому" Олексієм Міллером. Представники російської сторони заявили про готовність знизити ціну на газ для українських споживачів на 25%.

Про це інформує телеканал ZIK.

"Захмарний рівень цін для кінцевих споживачів, який зараз є на українському ринку, можна точно сказати, що за новим контрактом прямих поставок російського газу на український ринок, ціна для кінцевого споживача буде на четверть нижчою, аніж тепер", - сказав пан Міллер.

За словами пана Медведчука, зараз є можливість і це може бути предметом переговорів про зниження ціни для поставок в Україну на 25%.

Після цих заяв минуло понад пів року і за цей час Володимир Зеленський став президентом, розповів з трибуни парламенту, що "кожен з нас президент", пообіцяв подолати корупцію, відремонтувати дороги та зробити життя українців кращим. Проте все літо витратили на політичні піар-акції під вибори, осінь зустріли з поліграфом та корупційними секс-скандалами, мабуть через це не вистачило часу взятися за вартість газу та комуналки. За цей час Рада провалила законопроєкт про зниження вартості газу для населення. Кабмін показав технократичний підхід та знизив на 8 мільярдів програму житлових субсидій.

Президент Російської Федерації Путін на саміті БРІКС запевнив, що Росія готова співпрацювати з Україною в питаннях транзиту та постачання газу. Він звернув увагу на те, що Україна може отримувати газ за нижчою ціною, аніж вона зараз закуповує в Європі.

"Але ми ж говорили про те, що якщо прямо постачати, то ми можемо знизити ціну на 25%. Свого часу приїжджав пан Медведчук і Бойко, зустрічалися з головою уряду Росії. І Медведєв їх запитав тоді: ну вам от що, ви ж не входите до уряду і навряд чи увійдете? Відповідь була такою, зріла абсолютно. Вони сказали: для нас важливо, щоб Україна і український споживач отримував газ дешевший. На 25%, на чверть! Якщо ми це зробимо, підштовхнемо цей процес, ми будемо щасливі", – зазначив Путін.

Як заявив голова політради партії "Опозиційна платформа ‒ За життя" Віктор Медведчук, НАК "Нафтогаз України" підвищила ціни на газ для населення в листопаді 2019 року на 14,7%. Таким чином, базова ціна природного газу складе 4899 грн, або 200 доларів за курсом НБУ. Принципово важливо, що базова ціна не враховує ПДВ, транспортні витрати та націнку газзбутів. Кінцева ціна для споживачів буде в 1,5 раза вищою і складе 6900 грн за тисячу кубометрів.

За словами Віктора Медведчука, так зване зниження "цін на газ при Зеленському", що неодноразово згадувалося ним самим і його помічниками, закінчилося, почався зворотний процес. На українців знову накинули тарифний зашморг.

Нагадаємо, що президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія готова укласти угоду про транзит газу з Україною за зниженими на 20-25% цінами. Путін вважає, що це реальна зріла політична позиція в інтересах громадян України.

Loading...
Loading...
Loading...