Новини » Економіка 280 Читать эту новость на русском

В Україні 4 млн га непідмораторної землі, - Лещенко

Уповноважений президента з питань землі Роман Лещенко з відкритих джерел

В Україні можливо купити лише близько 2 гектарів землі особистого селянського господарства

Уповноважений президента України Володимира Зеленського з питань землі Роман Лещенко повідомив, що на сьогодні в Україні налічується близько 4 млн гектарів непідмораторної землі. Про це він сказав в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера".

"У нас такої непідмораторної землі сьогодні близько 4 млн га. Наприклад, для розуміння, це коли воїн АТО повертається із фронту й отримує можливість придбати земельну ділянку, вона йому передається саме для ведення особистого селянського господарства. Це такий вид цільового призначення, і це є приватна власність. Така людина може здійснити її реалізацію. Але більше землі підмораторної, вона в обмеженні. Це породжує "сірий" і "чорний" ринки", - зазначив Лещенко.
 
Він наголосив, що люди не зацікавлені купувати землю за сумнівними схемами.
 
"Коли зараз виступав громадянин і говорив, що багато хто не зацікавлений купувати землі за сумнівними схемами. Вони мають бажання її купувати і кажуть, що купили частину землі - очевидно, що йдеться про землі, які перебувають у форматі ОСГ. Це землі особистого селянського господарства. Ідеться, як правило, про 2 га, які можуть купити", - додав уповноважений президента.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада в першому читанні і за основу проголосувала за проект закону № 2178-10 від "Слуги народу" про продаж сільськогосподарської землі. Відповідне рішення підтримали 240 народних депутатів.

Як повідомлялося, голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук вважає, проголосований парламентом у першому читанні законопроєкт про ринок землі – злочином проти українського народу. Українці мають дати оцінку таким діям, оскільки був вчинений злочин проти українського народу, проти суверенітету країни.
Loading...
Loading...
Loading...