Зе-команда у "турборежимі" руйнує національну систему захисту дитини, – Павленко

Юрій Павленко

"Блокується національне усиновлення через протизаконне введення обов'язкового навчання для тих, хто хоче, усиновити дитину"

Нова команда руйнує цілу систему опіки дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. До того ж, вона створює всі умови для того, щоб ці діти першочергово усиновлювалися іноземцями.

Таку думку під час брифінгу у ВРУ, який транслювали в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK, висловив народний депутат України, фракція "Опозиційна платформа – За життя", Юрій Павленко.

Юрій Павленко зауважив, що дуже занепокоєний тим, що Зе-команда в особі Офісу президента, Кабінету міністрів і більшості у "турборежимі" руйнує національну систему захисту дитини на сім'ю, руйнує національне усиновлення і готує підвалини для встановлення пріоритету міждержавного усиновлення.

"Так, в державному бюджеті на 2020 рік, який вчора був затверджений у Верховній Раді, ліквідована окрема субвенція для фінансування дітей в прийомних сім'ях і дитячих будинках сімейного типу. Постановою уряду блокується національне усиновлення через протизаконне введення обов'язкового навчання для тих, хто хоче – українських громадян – усиновити дитину", – сказав політик.

Також, він наголосив, що цього тижня було знайдено прихований документ МОЗ, яким більш як вдвічі збільшений перелік хвороб і діагнозів, за наявності яких дитина може бути усиновлена іноземцями.

"До 2014 року це було всього 12 діагнозів, потім збільшили до 56. Зараз більше ста діагнозів, в разі наявності яких може бути усиновлена дитина. При чому це діагнози, які може мати будь-яка дитина", – сказав Павленко.

Зокрема, за його словами, задля усиновлення іноземцями, в рішенні уряду зафіксоване протизаконне примушення відмови прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу від своїх дітей в інтересах усиновлення іноземцями.

На його думку, це показники того, що йде процес блокування форм сімейного виховання дітей-сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування, блокується національне усиновлення, створюються підстави для збільшення міждержавного усиновлення.

"Тому ми звертаємося до президента України захистити право дітей-сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування на сім'ю, підтримати, захистити національне усиновлення, не дати перетворити Україну на країну безпритульних дітей. Пане президенте, не дайте перетворити Україну на лідера на світовому центрі торгівлі дітьми. Все сьогодні до цього йде", – констатував нардеп.

Нагадаємо, що 14 листопада Верховна Рада України ухвалила бюджет на 2020 рік.

Перед цим Верховна Рада ухвалила законопроєкт, яким передбачаються зміни до Бюджетного кодексу.

Онлайн-трансляція ранкового засідання парламенту доступна за посиланням.

Loading...