Новини » Економіка Читать эту новость на русском

Як багатів Сорос на розпаді СРСР

Павловський Андрій
Павловський Андрій

Блогер, журналіст

inosmi.ru

В той час, як Україна боролася за свою незалежність, Джордж Сорос пропонував грошові премії провідним українським фахівцям та викладачам в обмін на їх дослідження і наукові роботи, які іноді збиралися десятиліттями.

Про це розповідає Андрій Павловський на своєму YouTube-каналі.

Сьогодні про американського мільярдера Сороса говорять на ТБ, по радіо та в соцмережах. Сьогодні компанії, що управляють грошима Сороса фінансують партії, ЗМІ, громадські організації і т. п. Для чого ця людина витрачає мільйони доларів? Невже він безоплатно просто допомагає державам у кризових ситуаціях і хоче лише розвитку демократії нашої багатомільйонної країни. Особливо зараз прізвище Сороса згадують, коли йдеться про ринок землі. Тому що цього вільного і настільки дешевого активу не залишилося в Європі.

Ми вирішили подивитися, що цікавило Сороса в Україні з часів Незалежності України.

Після розпаду Радянського Союзу багато хто з вчених і професура виявилися нікому не потрібні. У влади не було плану розвитку держави, економічна криза, заборгованість по зарплатах. Гарний час для спекулянтів, які хочуть за копійки купити щось цікаве для себе і перепродати. Радянський Союз завжди славився своїми розробками та науковими дослідженнями.

Журналістам проекту #Pavlovskynews вдалося поспілкуватися з людиною, який був студентом Фонду Сороса в 1994 році. Він, його батько та інші наукові співробітники шикувалися в чергу до Фонду "Відродження", щоб отримати грошовий грант за свої наукові труди. Вартість оплати становила від 1 тис до 5 тис доларів. Для отримання суми за більше необхідно було зібрати наукові праці, увагу, за останні 10 років і передати їх фонду.
Навіщо Соросу були ці знання?

Андрій Павловський

 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...