Новини » Політика 1074 Читать эту новость на русском

Влада знищує десять ресурсів, які можуть зробити Україну суперуспішною, – Тимошенко

ZIK

Під час війни влада виставила на торги 124 підприємства ОПК, які дають нам зброю, військову техніку та захист від ворога

Україна має десять ресурсів, які за п’ять років можуть зробити її успішною, однак зараз влада обрала хибний шлях – продає надра та знищує інтелект нації дозволом на приватизацію науково-дослідних інститутів.

Про це в ефірі проекту "Народ проти" на телеканалі ZIK розповіла лідерка фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко.

Вона наголосила: так звані іноземні інвестори визначають країни з корумпованими або некомпетентними урядами для швидкої купівлі високоякісних господарських земель та всіх об’єктів стратегічної власності.

"За рішеннями, які ухвалює Верховна Рада, та тими вказівками, які дає новий президент, ми зав’язли вже по саму маківку", – підкреслила Тимошенко.

За її словами, влада повинна була обрати стратегію національного розвитку економіки, адже держава має для цього всі технічні можливості. Мовляв, Україна має 10 ресурсів, які за п’ять років можуть зробити її "суперуспішною".

"Це земля, це наші надра, інтелект нашої нації, який сьогодні занедбаний. До речі, зараз ухвалили закон про виставлення на приватизацію науково-дослідних інститутів. Ви розумієте, що це таке? Їх усіх, разом із Академією наук, виставлятимуть–  як приміщення і як землю", – вважає Тимошенко.

До того ж, за її словами, Україна – одна із декількох країн світу має космічну галузь та повий цикл літакобудування.

Натомість влада ухвалила рішення віддавати усі ці ресурси – землю, космічну галузь, "Укрпошту", "Укрзалізницю", "Енергоатом".

"До того ж під час війни 124 підприємства ОПК, які нам дають зброю, військову техніку, захист, виставили на торги. Купуйте. Розумієте, тут вже обраний інший шлях і нам потрібно докласти надзвичайних зусиль, щоб це зупинити", – підкреслила Юлія Тимошенко.

Як повідомляли, уповноважений Президента України із земельних питань Роман Лещенко заявив, що старт ринку землі заплановано на 21 жовтня 2020 року. У свою чергу президент України Володимир Зеленський у відеозверненні, опублікованому на сторінці у Facebook, заявив, що питання продажу землі іноземцям в країні будуть вирішуватися на всенародному референдумі.

Ініціативи влади обурили суспільство – так 11 листопада, учасники акцій протесту проти земельної реформи перекрили головні автомагістралі країни. А співголова партії "Опозиційна платформа – За життя" Вадим Рабінович із трибуни ВРУ закликав об’єднатися навколо захисту української землі.

Згодом голова фракції "Слуги народу" Давид Арахамія повідомив, що з порядку денного на вівторок, 12 листопада, таки забрали законопроект про зняття заборони на продаж сільськогосподарських земель.

Однак вже 13 листопада Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №2178-10 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення.

Loading...
Loading...
Loading...