Новини » Політика 260 Читать эту новость на русском

Віктор Медведчук: Ціну на газ для населення України підвищено відразу майже на 15%

Народний депутат Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

На українців знову накинули тарифний зашморг

НАК "Нафтогаз України" підвищила ціни на газ для населення в листопаді 2019 року на 14,7%. Таким чином, базова ціна природного газу складе 4899 грн, або 200 доларів за курсом НБУ. Принципово важливо, що базова ціна не враховує ПДВ, транспортні витрати та націнку газзбитів. Кінцева ціна для споживачів буде в 1,5 раза вище і складе 6900 грн за тисячу кубометрів.

Про це заявив голова політради партії "Опозиційна платформа ‒ За життя" Віктор Медведчук, інформує сайт політсили.

Зокрема, Віктор Медведчук нагадує, що згідно з повідомленням "Нафтогазу", ціна газу для населення в Україні зараз визначається за формулою, яка відображає ринкові ціни з двомісячним відставанням.

Він вказує, що йдеться про сумнозвісну постанову Кабміну № 867 від 19 жовтня 2018 року, дію якої Зеленський міг призупинити, ще тільки ставши президентом, але так і не зробив цього.

За словами Віктора Медведчука, ось і дочекалися українці опалювального сезону та "кінця епохи бідності". Так зване зниження "цін на газ при Зеленському", що неодноразово згадувалося ним самим і його помічниками, закінчилося, почався зворотний процес. Щоправда, зниження цін на газ у 2019 році носило тимчасовий та однобічний характер, адже тарифи на тепло і гарячу воду так і не змінилися. Навіть більше, у деяких регіонах вони зросли.

Голова політради партії "Опозиційна платформа ‒ За життя" наголошує, ігри "Нафтогазу" з ціною на газ носили суто популістський характер. Зараз із популізмом покінчено і на українців знову накинули тарифний зашморг.

Оцінюючи "ринкові підстави" для підвищення цін, то, як зазначає Віктор Медведчук, обманювати українців не вийде.

Оскільки, по-перше, "Нафтогаз" створив величезні запаси газу, закуповуючи його за рекордно мінімальними цінами літа поточного року. А по-друге, навіть зараз ціна на європейських ринках газу не така вже й висока. На німецькому хабі NCG вона становила на 8 листопада 2019 року 172 євро за тисячу кубометрів ‒ це майже у 2 рази нижче, ніж ціна "Нафтогазу" для населення України.

Народний депутат також вказав на те, що при цьому повністю ігнорується пропозиція Росії купувати природний газ за ціною на 25% нижче нинішніх цін.

"Отже, Зеленський і його команда продовжують антисоціальну політику попередньої влади, використовуючи той самий інструмент ‒ "Нафтогаз" ‒ та його беззмінного главу Коболєва (який, до речі, учергове провалив переговори щодо транзиту газу з РФ)", – резюмував голова політради партії "Опозиційна платформа ‒ За життя" Віктор Медведчук.

Голова політсили додав, що скільки ще українці терпітимуть тарифний геноцид ‒ залежить від них самих, оскільки влада вже достатньо проявила свою антисоціальну сутність, як би вона себе не називала: лібертаріанцями, лібералами, соціалістами чи консерваторами.

Нагадаємо, партія "Опозиційна платформа – За життя" у свої заяві обурилась тим, що услід за зрадницьким рішенням почати торгівлю українською землею Зе-влада продавила антинародний бюджет поліцейської держави. Епоха бідності закінчується. Починається епоха злиднів.

Зокрема, вказується, що влада відмовилася приймати правки до бюджету, запропоновані "Опозиційною платформою – За життя". А це означає, що в майбутньому 2020 році мізерне зростання доходів з’їсть інфляція і грабіжницькі комунальні тарифи. Українські сім’ї не отримають необхідної соціальної підтримки і субсидій. Не буде повноцінного фінансування медичних програм. У злиднях залишиться українська освіта.

 

Loading...
Loading...
Loading...