Новини » Політика 140 Читать эту новость на русском

Відкриття ринку землі було обіцянкою міжнародним партнерам, яку поставили вище за інтереси України, – Рибін

ZIK

Побачивши, який у суспільстві назріває конфлікт через відкриття ринку землі, влада зробила крок назад – ухвалила законопроєкт у першому читанні і обіцяла внести правки

Жодні попередні скликання Верховної Ради не виносили питання про ринок землі на стільки відкрито. Натомість нинішня влада просто обіцяла міжнародним партнерам скасування мораторію і поставила цю обіцянку вище, ніж пріоритети держави.

Таку думку в ефірі проєкту "Кожен з нас президент" на телеканалі ZIK висловив адвокат Валентин Рибін.

Він переконаний: питання відчуження землі може бути вирішене цивілізовано у правовому полі. Однак тут проблема у передчасності.

"Я вважаю, що потрібно було провести певну інформаційну кампанію, попрацювати із своїми виборцями, продемонструвати їм можливі варіанти і лише після цього виносити питання до сесійної зали", – зазначив адвокат.

Натомість влада почала "ламати через коліно". Тож, побачивши, що в суспільстві назріває конфлікт, фракція "Слуга народу" вирішила зробити невеликий крок назад – мовляв ухвалюємо законопроєкт у першому читанні, а потім будемо вносити правки.

"Треба звернути увагу, чому це відбулось. Адже питання про продаж землі – важливе. Натомість жодна Верховна Рада не дозволяла собі виносити це питання так відкрито, тому що завжди оглядались на тих людей, які делегували депутата у парламент. Тут, я вважаю, було таке: на міжнародному рівні зробили обіцянку, яку потрібно було реалізувати", – зазначив експерт.

До того ж, за його словами, дуже ймовірно, що пріоритет обіцянки міжнародним донорам був вищим, ніж національні інтерси України.

"От у цьому і є помилка", – підкреслив Валентин Рибін.

Як повідомляли, президент України Володимир Зеленський у відеозверненні, опублікованому на сторінці у Facebook, заявив, що питання продажу землі іноземцям в країні будуть вирішуватися на всенародному референдумі.

Додамо, у понеділок, 11 листопада, учасники акцій протесту проти земельної реформи перекрили головні автомагістралі країни.

Напередодні голова фракції "Слуги народу" Давид Арахамія повідомив, що з порядку денного на вівторок, 12 листопада, забрали законопроект про зняття заборони на продаж сільськогосподарських земель.

Нагадаємо, зранку 12 листопада під стінами Верховної Ради України фермери зібралися на акцію проти продажу сільськогосподарських земель.

Співголова партії "Опозиційна платформа – За життя" Вадим Рабінович із трибуни ВРУ закликав об’єднатися навколо захисту української землі.

13 листопада Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №2178-10 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення.

Loading...
Loading...
Loading...