live
Новини » Політика 515 Читать эту новость на русском

У Раді наполягають на відтермінуванні демонополізації спиртової галузі до завершення приватизації Укрспирту

Укрспирт
загрузка...
загрузка...

Передчасна видача ліцензій приватним компаніям може зірвати процес приватизації ДП "Укрспирт"

Виробники горілчаних напоїв не будуть купувати державні спиртові заводи, якщо їм зараз роздати ліцензії на власне виробництво спирту. Про це повідомили народні депутати на засіданні парламентського комітету з питань аграрної політики, передає УНН.

Член Комітету Артем Чорноморов підтвердив, що приватним виробникам державні заводи не потрібні.

"Коли ми розмовляли з робочими групами - там були присутні основні лідери горілчаних виробів. І вони нам самі сказали, що їм не потрібні підприємства (ДП "Укрспирт" - ред.) як заводи, які сьогодні є", - заявив він.

Це означає, що передчасна видача ліцензій приватним компаніям зірве процес приватизації ДП "Укрспирт", пояснив у свою чергу депутат Вадим Івченко.

"Горілчаних груп у нас чотири. Дві з них вже мають власні заводи. Їм це не потрібно (державні спиртзаводи – ред). У них давно стоять свої варки. Вони пишуть, що купують в “Укрспирті”, але давно вже самі собі виробляють", - сказав Івченко.

Окрім зриву приватизації, демонополізація галузі призведе до хаосу і збільшення контрафакту, продовжив він.

"Як ми дамо нормальні умови і заробіток тим виробникам чи інвесторам, які щось побудують, коли з однієї сторони буде стояти дешева розливайка, яка буде знижувати вартість продукції, а з іншої контрабандні ділки, які будуть завозити чорний спирт", - заявив Івченко.

Подібної думки і в профільному Комітеті ВР з питань розвитку економіки. Там наполягають на відтермінуванні демонополізації спиртової галузі до завершення процесу приватизації ДП "Укрспирт". У Комітеті вирішили рекомендувати включити законопроект Президента до порядку денного другої сесії ВР та за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу, з умовою доопрацювання документу до другого читання з урахуванням усіх зауважень.

Раніше повідомлялося, що об’єднана профспілка ДП "Укрспирт" звернулася до Президента Зеленського і можновладців "Слуги Народу" з вимогою не допустити руйнування галузі та звільнення працівників.

Loading...
Loading...
Loading...