Новини » Політика 712 Читать эту новость на русском

Це свідчення серйозної кризи у "Слузі народу", – Гавриш про наміри виключити Скороход із фракції

Перший заступник секретаря РНБО Степан Гавриш

"Депутати починають протестувати, розуміючи, що їх використовують"

Народну депутатку Анну Скороход можуть виключити із фракції "Слуги народу" не через те, що вона не проголосувала за ринок землі, а через те, що публічно виступала проти ініціатив партії.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення висловив народний депутат України ІІІ, IV скликань, колишній перший заступник секретаря РНБО України Степан Гавриш.

Ведучий програми поцікавився, чи виключать з фракції "Слуги народу" Анну Скороход. Екснардеп вважає, що про її виключення рішення вже прийняте, але це пов'язано не тільки з її неголосуванням за ринок землі.

"Я думаю, що рішення вже прийняте, і воно прийняте Зеленським, оскільки його ключові спікери – Арахамія та інші заявили про цей факт, який не підлягає дискусії. Мова йде не просто про неголосування, оскільки не голосувало ще двадцять "слуг народу" за зняття мораторію на землю. Мова йде про виклик безпосередньо у фракції, який здійснила Анна Скороход з трибуни Верховної Ради. І це свідчення початку певної серйозної кризи в партії, безпосередньо після з'їзду, який мав би зацементувати шеренги активістів вулиці", – зазначив Гавриш.

Також, за його словами, йде мова про внутрішньопартійні процеси і конфлікти, які відбуваються у зв'язку з тим, що "Слуга народу" – це "вулична" партія, яка не має статутних зв'язків, ідеології і ціннісних позицій, які б дозволили депутатам об'єднувати свої зусилля в якомусь напрямку.

"Немає також програми, законотворчої діяльності і участі цих депутатів в програмах реформ, де вони б відчували свою значущість. У зв'язку з тим вони починають протестувати, розуміти, що їх використовують, як інструменти, як станки для виробництва таких собі гайок і болтів. І тому починають писати один на одного різні кляузи, розслідувати корупційні зв'язки, бачити, що відбуваються якісь процеси, які суперечать тому, що було заявлено їхніми лідерами напередодні і під час виборів", – прокоментував Гавриш.

Нагадаємо, 14 листопада народна депутатка-мажоритарниця (фракція "Слуга народу") Анна Скороход заявила про затримання її чоловіка Олексія Алякіна. Депутатка заявила про тиск керівництва партії і про те, що пов’язує затримання чоловіка з тим, що вона голосувала проти законопроєкту про відкриття ринку землі.

Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що Анну Скороход виключать з фракції після скандальної заяви про затримання її чоловіка. Також Арахамія заявив, що Скороход неодноразово пропонувала хабарі нардепам.

Нагадаємо, 13 листопада парламентарі 240 голосами підтримали у першому читанні законопроєкт про запровадження ринку землі.

Loading...
Loading...
Loading...