Новини » Економіка Читать эту новость на русском

Суперечливість "Слуг народу": Зібрати якнайбільше податків у бюджет, але пробачити колосальні суми далеко не бідним

В'ячеслав Черкашин
В'ячеслав Черкашин

Старший аналітик з податкових питань Інституту соціально-економічної трансформації

З відкритих джерел

Менш ніж за квартал монобільшість прийняла низку суперечливих нормативних ініціатив. Бажання одних обранців народу зібрати якнайбільше податків тут же нівелюється мріями інших - надати більше податкових пільг далеко не бідним боржникам бюджету.

Про це пише В'ячеслав Черкашин на своїй сторінці в Facebook.

Фіскальний Уроборос - новий тренд в українському парламентаризмі.

Все більший подив викликає широта думки у депутатів правлячої монокоаліції. Для того щоб менше ніж за квартал наплодити стільки суперечливих нормативних ініціатив, потрібно дійсно мати всередині партії екзистенційний конфлікт ідеологій - від шаленого популізму і відверто соціалістичних утопій до вершин державництва часів Миколи Азарова.

Щире бажання одних обранців народу зібрати якнайбільше податків тут же, з крайньою "турбо" поспішністю, нівелюється мріями інших надати більше податкових пільг або пробачити колосальні суми податкових заборгованостей далеко не бідним боржникам бюджету.

Поки одні, не стуляючи очей:
- вводять кошмарні податкові регуляції і озброюють контролюючі органи каральним інструментарієм (проєкти 1210, 1210-1);
- дають країні податок на продаж готівкової валюти (проєкт 2208);
- розширюють сферу застосування акцизів (проєкти 2295 і 2317);
- одномоментно підвищують екологічний податок на 400%, вилучаючи у вигляді податку з української промисловості 10,5 млрд грн (проєкт 2367),

якісь інші легкою рукою:
- скасовують ненависну сплату ЄСВ і ПДФО з доходів людей молодше 27 років (проєкт 2250);
- ліквідують як класового ворога військовий збір (проєкт 2252), а на кону 18 млрд грн;
- дають трохи заробити на боргах Фонду гарантування вкладів (проєкт 2272) і списують мільярдні податкові заборгованості Енергоринку (проєкт 2389);
- ну і нарешті, дають багатомільйонні податкові пільги внутрішніх авіаперевезень (проєкт 2425) і не бажають оподатковувати пасивні доходи у вигляді процентів від депозитних вкладів (проєкт 2422). Ну що тут такого, взяли і відмовилися від майже 6 млрд грн.

Звичайно, між цими крайнощами часом проскакують і розумні ініціативи. Але кількість низькопробного нормативного спаму з успіхом їх нівелює.

Можливо, "Слугам народу" потрібні додаткові внутрішньопартійні фільтри компетентності, а, можливо, настав час для жорстких кадрових висновків та ротацій. В іншому випадку шанси України на економічний прорив будуть залишатися на рівні похибки.

В'ячеслав Черкашин

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...