Новини » Політика Читать эту новость на русском

Справа щодо "VAB Банк" і заволодіння 1,2 млрд грн: Ексзаступник Гонтаревої провини не визнає

Олександр Писарук ZIK

Олександра Писарука відпустили під заставу у 5 млн грн

Вивід такого великого банку як  "VAB Банк" з ринку в умовах кризи 2014 року мав би дуже негативні наслідки для банківської системи та фінансової стабільності в країні.

Про це під час брифінгу після судового засідання у ВАКС, який транслював телеканал ZIK, заявив колишній перший заступник голови Національного банку України Олександр Писарук.

Колишній перший заступник голови НБУ провини не визнає і нагадує, що серед основних функцій Нацбанку є збереження фінансової стабільності в країні.

"В умовах жорсткої економічної і банківської кризи у жовтні 2014 року вивід такого крупного банку як  "VAB Банк" з ринку мав би дуже негативні наслідки для банківської системи взагалі та фінансової стабільності в країні. Національний банк це чудово розумів. Треба зазначити, що саме збереження фінансової стабільності в країні є однією з основних функцій НБУ, який закріплений законом", – заявив Олександр Писарук.

Як повідомляли, Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід колишньому першому заступнику голови Національного банку України Олександру Писаруку у вигляді застави у 5 мільйонів гривень. САП наполягала на триманні під вартою з альтернативою внесення застави у 30 мільйонів гривень.

Правління "Райффайзен Банку Аваль" заявило, що готове внести заставу за Олександра Писарука.

Як повідомляли раніше, правоохоронці затримали сімох осіб, яких підозрюють у заволодінні стабілізаційним кредитом Нацбанку в розмірі 1,2 млрд грн.

ВАКС вже обрав запобіжні заходи чотирьом підозрюваним у справі щодо заволодіння 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого Нацбанком ПАТ "VAB Банк".

Нагадаємо, ВАКС обрав запобіжний захід члену ради НБУ Миколі Каленському.

Детективи НАБУ за процесуального керівництва прокурорів САП повідомили фактичному власнику та ексголові правління ПАТ "VAB Банк" Олегу Бахматюку про підозру у заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого Нацбанком цій фінустанові.

Loading...