Сенцов отримав премію імені Сергія Магнітського

Олег Сенцов на врученні премії імені Сергія Магнітського Голос Америки

Премію режисеру вручила донька покійного сенатора Джона Маккейна - американська телеведуча Меган Маккейн

Український кінорежисер та колишній політичний в'язень Кремля Олег Сенцов отримав міжнародну премію у сфері журналістських розслідувань та захисту прав людини імені Сергія Магнітського. Про це повідомляє Голос Америки.

Як зазначається, нагородження режисера Олега Сенцова відбулося у четвер, 14 листопада, у Лондоні. Нагороду колишньому політв'язню вручила донька сенатора Джона Маккейна Меган, батько якої був посмертно нагороджений премією Магнітського минулого року.

Зокрема, ця нагорода була присуджена українцю Олегу Сенцову ще у листопаді 2018 року. Проте кінорежисер на той момент перебував за гратами на території Російської Федерації за звинуваченням у підготовці терактів в окупованому Криму. У зв'язку з цим чоловік не зміг особисто прийняти цю нагороду.

До слова, премія Магнітського, що присуджується з 2015 року, вручається за заслуги в сфері журналістських розслідувань і за діяльність в боротьбі за права людини.

Нагадаємо, цього тижня у Європарламенті повідомили дату офіційної церемонії нагородження українського режисера Олега Сенцова премією Сахарова.

Loading...