Новини » Світ 95 Читать эту новость на русском

РФ передала Норвегії засудженого за шпигунство Фруда Берга

Глава МЗС Норвегії заявив, що влада працювали над поверненням Берга з моменту його арешту Courtesy Photo

Глава МЗС Норвегії заявив, що влада працювали над поверненням Берга з моменту його арешту

Росія передала норвезьким представникам у Литві громадянина Норвегії Фруда Берга, засудженого до 14 років колонії за шпигунство, пише BBC.

Зазначається, що сторони провели обмін: раніше в п'ятницю президент Литви Гітанас Науседа помилував росіян Миколу Філіпченка та Сергія Моісеєнка, також засуджених за шпигунство.

Глава МЗС Норвегії Іні Еріксен Серейде заявив, що влада працювала над поверненням Берга з моменту його арешту.

За версією звинувачення, норвежець "збирав інформацію про атомні підводні човни ВМФ Росії, яку отримав від співробітника російського оборонного підприємства, який діяв під контролем спецслужб".

У квітні 2019 року Мосміськсуд визнав Берга винним у шпигунстві та засудив його до 14 років колонії. Його справу було під грифом "цілком таємно", судові слухання проходили в закритому режимі. Берг провину не визнавав.

У норвежця виявили конверти, в яких, ймовірно, перебували шпигунські інструкції та гроші для російського громадянина", розповідав адвокат Берга Ілля Новіков.

Сам норвежець говорив, що ці конверти його просив надіслати "знайомий з Осло, який говорив, що ці гроші дуже потрібні людині, для якого призначені".

Нагадаємо, 7 вересня 2019 року Україна та Російська Федерація провели взаємний обмін утримуваними особами. Він відбувся за формулою "35" на "35".

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News