Новини » Світ 129 Читать эту новость на русском

Радник Трампа: США і Китай близькі до укладення торговельної угоди

США і Китай близькі до укладення торговельної угоди

Переговори були дуже конструктивними

Сполучені Штати і Китай вже близькі до укладення угоди з подолання розбіжностей у торгівлі.

Про це заявив економічний радник президента США Ларрі Кадлоу, – передає Інтрфакс-Україна.

"Ми наближаємося. Настрій досить гарний, у цьому питанні не завжди було все добре", – сказав він на заході в Раді з міжнародних відносин у Вашингтоні.

Кадлоу повідомив, що тільки-но прийшов із зустрічі вищих посадових осіб адміністрації президента Дональда Трампа, що відповідають за торговельні питання, і налаштований оптимістично.

"Це ще не зроблено, але є дуже хороший прогрес, переговори були дуже конструктивними", – сказав він.

Він також натякнув, що для укладення угоди Трампу і голові КНР Сі Цзіньпіну необов’язково зустрічатися особисто, сказавши жартома, що волів би, щоб угода була підписана в його кабінеті на другому поверсі Білого дому.

"Я не люблю подорожувати", – пояснив чиновник.

Планували, що угода в першій фазі може бути підписана "на полях" саміту АТЕС цього місяця в Чилі, але чилійський президент через внутрішні проблеми в країні скасував форум.

Раніше Трамп сказав, що сподівається на підписання угоди з Китаєм найближчим часом, зазначивши при цьому, що обов’язковою умовою є те, що угода повинна бути вигідна Америці. В іншому випадку він пригрозив введенням нових мит на китайську продукцію.

Водночас, як повідомила напередодні The Wall Street Journal з посиланням на обізнані джерела, торговельні переговори США і Китаю знову опинилися в підвішеному стані, оскільки сторони як і раніше розходяться в думках з низки важливих питань, пише газета.

Так, за словами джерел, Пекін не хоче включати в текст угоди точний обсяг сільськогосподарських товарів, які він зобов’язується викуповувати в рамках угоди з першого етапу врегулювання торговельного спору.

Раніше президент США Дональд Трамп повідомив, що відповідно до досягнутих домовленостей Китай буде закуповувати сільгосппродукцію на суму до $ 50 млрд на рік.

Пекін хотів би уникнути підписання угоди, яка може виявитися більш вигідною США, ніж Китаю, і хотів би мати певний простір для маневру на випадок чергового погіршення відносин зі Штатами, повідомило одне з джерел.

"Ми завжди можемо зупинити закупівлі, якщо ситуація погіршиться", – зазначило джерело.

Іншим спірним питанням є те, коли і в якому обсязі Вашингтон скасує введені раніше мита на китайські товари, що входить до ключових вимог КНР, зазначають джерела.

За їхніми словами, китайська сторона також чинить опір утвердженню жорсткого механізму контролю за виконанням угоди.

Нагадаємо, після двомісячної перерви США і Китай відновили торговельні переговори. 30 липня у Шанхаї представники Китаю та США провели зустріч, під час якої обговорили торговельні відносини.

загрузка...
загрузка...
Loading...