Новини » Політика Читать эту новость на русском

Рада має намір демонополізувати виробництво спирту з 2020 року

Укрспирт

Законопроєкт ухвалено у першому читанні за основу

Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" щодо лібералізації діяльності у сфері виробництва спирту етилового. Трансляцію наживо веде телеканал ZIK.

За відповідне рішення проголосували 293 нардепи.

Документом вносяться зміни до Закону України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального". Відтак на виробництво спирту чекають такі зміни:

  • скасування державної монополії на виробництво спирту починаючи з 1 січня 2020 року;
  • надання можливості суб'єктам господарювання будь-якої форми здійснювати провадження діяльності з виробництва спирту за умови одержання відповідної ліцензії;
  • повна лібералізація експорту спирту з України.

Автори законопроєкту зазначили, що для захисту вітчизняного товаровиробника проектом Закону передбачено, що імпорт спирту до 1 січня 2022 року зможуть здійснювати лише уповноважені Кабінетом Міністрів України державні підприємства.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що виробники горілчаних напоїв не будуть купувати державні спиртові заводи, якщо їм зараз роздати ліцензії на власне виробництво спирту.

Онлайн-трансляція ранкового засідання парламенту доступна за посиланням.

Loading...