Новини » Економіка Читать эту новость на русском

Польща у 2022 році зупинить співпрацю з Газпромом

Пікабу

Польська компанія PGNiG повідомила Газпром про намір розірвати Ямальський контракт на імпорт російського газу 31 грудня 2022 року

Польська нафтогазова компанія (PGNiG) завершує співробітництво з Газпромом. Польща більше не купуватиме російський газ у російського монополіста після 2022 року.

Про це повідомляє Польське радіо.

"PGNiG надіслав Газпрому заяву про наміри розірвати Ямальський договір 31 грудня 2022 року", - повідомила польська компанія.

"Згідно з контрактом, сторони угоди зобов’язані подати заяву про подальшу співпрацю після 2022 року за три роки до передбачуваного завершення терміну її дії 31 грудня 2022 року", - зазначено у повідомленні.

У PGNiG наголосили, що попередні заходи компанії, пов’язані з диверсифікацією напрямів імпорту газу до Польщі після 2022 року, зокрема, підписання контрактів на постачання скрапленого газу, придбання родовищ природного газу у Північному морі та заходи, що здійснюються оператором транспортної системи у рамках розбудови газотранспортної системи, є відповідними для гарантування енергетичної безпеки країни і дозволяють закінчити дію Ямальського договору відповідно до його положень.

Наприкінці вересня цього року під час Всепольського економічного саміту у місті Сєдльце віцепрезидент PGNiG Мацєй Возьняк заявив, що у 2023 році компанія зможе покрити внутрішній попит на газ у розмірі понад 24 млрд кубометрів. Він зазначив, що це буде газ з безпечних джерел, зокрема, з Норвегії та вітчизняного видобутку.

У свою чергу, уповноважений польського уряду з питань стратегічної енергетичної інфраструктури Пьотр Наїмський наголосив у вересні, що Польщі не буде потрібний російський газ. Він додав, що Газпром є монополістом і "ми вирвемося з цієї монополії".

Підписаний у 1996 році Ямальський контракт передбачає постачання приблизно 10 млрд кубометрів газу на рік. Згідно із нав’язаним Газпромом принципом "бери або плати" Польща мусить приймати щонайменше 8,7 млрд кубометрів російського газу. 

Нагадаємо, голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв прокоментував останню заяву президента РФ Володимира Путіна щодо транзиту й постачання газу.

Loading...