live
Новини » Економіка 193 Читать эту новость на русском

Німеччина руйнує енергетичний ринок ЄС на користь Росії

 Інститут вивчення глобальних загроз
Інститут вивчення глобальних загроз
gazprom.ru

Правляча коаліція Німеччини намагалася через парламент внести поправки в закон про ратифікацію газової директиви ЄС в інтересах Кремля. Що призведе до руйнування європейської системи регулювання газового ринку та європейської енергетичної безпеки, та посилить політичний вплив Росії та Німеччини на ринок ЄС.

Про це пише Інститут вивчення глобальних загроз.

Російська Федерація за допомогою німецької парламентської коаліції хоче зруйнувати єдність європейського співтовариства в питанні диверсифікації поставок і створення гарантій не монополістичного функціонування європейського газового ринку.

Правляча коаліція Німеччини намагалася через парламент внести поправки в закон про ратифікацію газової директиви ЄС в інтересах Кремля. Бундестаг мав би ратифікувати Газову директиву, оновлену Радою Європейського Союзу, яка є частиною Третього енергетичного пакета ЄС. Зміни стосувалися дії європейських стандартів щодо газопроводів, прокладених в Європу з третіх країн, наприклад, "Північний потік-2".

Оновлений документ вимагає чіткої відмінності:

  •  та ж сама компанія не може продавати своє паливо і транспортувати його.
  •  треті компанії повинні мати доступ до трубопроводу.
  •  конкурентоспроможні транзитні тарифи встановлюються країною-одержувачем.
  •  повна прозорість в роботі.
  •  правила не поширюються на трубопроводи, побудовані до 23 травня 2019 року. Таким чином, "Північний потік-2" не потрапляє в цю категорію.

Цим документом Брюссель спробував захистити себе від створення монополії "Газпрому" в Європі.

Уряд Німеччини представив у парламент проєкт ратифікації директиви в кінці вересня 2019 року. Дата "23 травня 2019 року" була вказана в документі як показник того, які трубопроводи регулюються цією Директивою. За два дні до голосування, за даними видання Bild, правляча коаліція в особі ХДС/ХСС Ангели Меркель і Соціал-демократичної партії (СДПН) вирішила вивести "Північний потік-2" зі сфери дії газової директиви.

З тексту законопроєкту про ратифікацію слова "23 травня 2019 року" були перетворені в "існуючі інвестиції". Текст Газової директиви виглядає наступним чином: "дає привілейований статус існуючим інвестицям, щоб захистити законні очікування". Таким чином, часові рамки були розмиті. Коаліція уряду Німеччини була впевнена, що рішення у цій формі дасть сигнал іншим членам Європейського союзу подолати загальний опір будівництву газопроводу і перерозподілу ринку поставок природного газу в Європі.

Поправки Німеччини до газової директиви ЄС щодо "Північного потоку-2" суперечать низці європейських цілей і правил. Зміни в газовій директиві підірвуть цілі ЄС по забезпеченню енергопостачання шляхом диверсифікації імпорту ЄС. Це збільшить ризики повторення попереднього досвіду Європи з Росією, яка в 2006 і 2009 роках вирішила припинити транзит свого газу через Україну через суперечки про ціни.

Південно-Східна Європа потрапить під негативний вплив, оскільки газ на цю територію поставляється в основному з Росії через Україну. З іншого боку, Норвегія, Алжир та постачальники скрапленого газу отримують позитивний сигнал, оскільки вони можуть бути більш конкурентоспроможними. Польща зберігає свою позицію важливої транзитної країни, але Словаччина і Чехія втрачають цю роль.

Велика частина вигоди йде в Росію і Німеччину, в той час як інші постачальники і транзитні країни отримують сильніших конкурентів.

Німеччина отримує прямий зв'язок з дешевим російським газом і стає її основним дистриб'ютором в більшій частині Європи. Насправді Берлін отримує можливість скопіювати російську політику впливу на імпортерів газу в ЄС.

Також поправки означають конфлікт з кліматичними цілями ЄС та зобов'язаннями за Паризькою угодою, оскільки Росія використовує гроші ЄС, отримані від закупівель газу, для інвестицій в розширення інфраструктури для виробництва та управління викопним паливом. За словами депутата парламенту Німеччини Ребекки Хармс ("Зелені"), європейський блок не зможе домогтися декарбонізації своїх економік і виконати зобов'язання Паризької кліматичної угоди, якщо він "продовжить розвивати і оплачувати цю величезну інфраструктуру викопного палива".

Підтримуючи проєкт газопроводу з поправками до газової директиви ЄС уряд Німеччини йде проти волі Європейської комісії і Європейського парламенту. Уряд Німеччини вносить протиріччя між країнами-членами ЄС в той час, коли ЄС потребує згуртованості як ніколи.

Новий трубопровід не диверсифікує енергопостачання ЄС ні з позиції джерела енергії, ні з позиції маршруту, оскільки Росія є основним постачальником Європи, і цей трубопровід призведе до концентрації маршрутів в Балтійському коридорі.

Центр Європейської політичної стратегії, аналітичний центр Європейської комісії, заявив, що "Північний потік 2", якщо дивитися з загальної позиції ЄС, є проєктом, що не має ні економічного обгрунтування, ні політичної підтримки". "Північний потік-2" загрожує втягнути держави Центральної та Східної Європи назад на ринок, що існував до 2004 року, з підвищеним ризиком для безпеки поставок і великим впливом Росії на їхніх ринках.

Надавши Росії можливість обходити і скорочувати газові потоки через Україну, яка залежить від вигідних транзитних зборів, вона може знову використовувати енергопостачання в якості важеля для чинення політичного тиску на регіон.

Росія та Німеччина є основними бенефіціарами та прихильниками проєкту "Північний потік 2". Північно-Східна Європа, а саме Польща, Україна, Чехія і Словаччина виступають проти цього, тому що вони втратять свою перевагу в якості транзитних країн. Центральна і Південна Європа побоюються, що будівництво призведе до закриття українського маршруту, і в цьому випадку в регіоні відчуватиметься брак дешевого російського газу.

За матеріалами: Міжнародний кур'єр

Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...