Новини » Спорт 1209 Читать эту новость на русском

На Євро-2020 зіграно матчі першого ігрового дня дев'ятого туру кваліфікації

Аутсайдери групи H кваліфікації Євро-2020 – Албанія та Андорра – розписали мирову результативну нічию Портал ua-football.com

Відбірний етап чемпіонату Європи-2020 з футболу продовжили перші сім матчів дев'ятого туру

На зелених полях Європи стартував дев'ятий тур кваліфікаційного етапу чемпіонату континенту з футболу. Вчора, 14 листопада, у перший ігровий день було зіграно сім матчів – на поле виходили команди груп А, В і Н.

Футбол. Чоловіки. Чемпіонат Європи-2020. Дев'ятий тур. Матчі 14 листопада

ГРУПА "А"

Англія – ​​Чорногорія – 7:0

Голи: Окслейд-Чемберлен 11, Кейн 18, Кейн 24, Рашфорд 30, Кейн 37, Шофранац 66 (автогол), Абрахам 84.

Це було справжнє побиття немовлят, повноцінної грою поєдинок на "Уемблі" назвати ніяк неможливо. Підопічні Саутгейта не відразу кинулися вперед, а поступово намацували слабкі сторони суперника, розкручуючи свій маховик атак. А гол Окслейд-Чемберлена став спусковим гачком – оборона чорногорців грала жахливо, даючи супернику безліч вільного простору.

Забивали після стандартів і навісів англійці, після помилок і банальної неуважності. Кейн постійно знаходив можливість пробити, немов грав на тренуванні. Хет-трик на рахунку капітана. Потім в штрафному почали панувати Рашфорд і Маунт, що призвело до розгрому ще в першому таймі.

Після перерви збірна "трьох левів" трохи заспокоїлася і грала в півноги, втім, і цього вистачило, щоб забити ще двічі. Одна зі спроб хаотично відбитися привела до автоголу Шофранаца, а потім свій дебютний гол за збірну забив Абрахам. Здавалося, якщо англійці захочуть, то рахунок буде зовсім непристойним, можливо, двозначним. Але при 7:0 господарі все ж заспокоїлися і дозволили гостям зберегти хоч якусь гідність.

Чорногорія терпить найбільшу поразку у своїй історії, а Англія спокійно і без зайвих зусиль оформляє путівку на континентальну першість. Цей розгром в повній мірі відображає розподіл сил в групі А.

Чехія – Косово – 2:1

Голи: Краль 71, Челюстка 79 – Нухіу 50.

На межі були чехи, адже могли залишитися ні з чим. Господарів могла влаштувати і нічия в матчі з прямим конкурентом за вихід на Євро, тому збірна Чехії грала дуже обережно і дорожила м'ячем. Особливо в першому таймі. Косовари змушені були ризикувати, поступово додаючи і посилюючи тиск на ворота слов'ян.

На самому початку другого тайму Косово забило, пройшла атака через правий край, навіс від Хадержджонайя на Нухіу і той головою пробив в ближній кут.

Після забитого м'яча косовари стали берегти сили і поплатилися за це. Правда, Чехія сама приклала неймовірні зусилля, на досвіді відігралася і вирвала перемогу. Спочатку дальній чудовий удар вийшов у Краля, а потім після кутового Челюстка головою пробив точно в ціль. Гості в кінці підсіли і вже не могли чинити опір, тим більше відігратися. Перемога принесла чехам заповітний квиток на чемпіонат Європи.

Поточне турнірне становище: Англія – 18 очок (зіграно 7 матчів), Чехія – 15 (7), Косово – 11 (7), Чорногорія – 3 (8), Болгарія – 3 (7).

ГРУПА "В"

Португалія – Литва – 6:0

Голи: Кріштіану Роналду 7 (пенальті), 22, 65, Піцці 52, Пасієнсія 56, Бернарду Сілва 63.

Сербія – Люксембург – 3:2

Голи: Мітровіч 11, 43, Радоніч 70 – Жерсон Родрігес 54, Тюрпель 75.

Погодьтеся, цікаво з висоти першого місця спостерігати за боротьбою наших вчорашніх конкурентів і тих, хто трохи недооцінював українців. Зокрема, тренер Португалії пророкував розклад, за якого його команда буде лідером наприкінці дистанції, а Україна з Сербією визначатимуть третього зайвого в боротьбі за вихід на Євро.

Однак, зайвим виявиться хтось з пари Португалія – Сербія. Обидва претенденти в рамках 9-го туру приймали на своїх полях карликів – Литву та Люксембург відповідно. І прогнозовано сильніші команди домоглися позитивного результату.

В основному складі збірної Люксембургу в Сербії з'явилися двоє представників УПЛ – Жерсон Родрігес та Тім Халл (Марвін Мартінс залишився у резерві). Проте зарадити вони не змогли, лише полоскотали нерви сербським вболівальникам – лише трохи пізніше. Адже в першому таймі Сербія зусиллями Александара Мітровіча змогла забити двічі – асистували нападникові Тушан Тадіч та Адам Льяїч.

В паралельному поєдинку свій дубль в першій половині зустрічі оформив Кріштіану Роналду. Спершу лідер збірної Португалії, якого трохи лихоманить у клубі, реалізував власноруч зароблений пенальті. А потім забив після передачі Гонсало Пасієнсія шикарним ударом з-за меж штрафної зони.

Після відпочинку Португалія продовжила бомбардувати ворота бідолашних литовців, а серби трохи послабили свої лещата. Навіть дозволили Жерсону Родрігесу відзначитися голом – в збірній він ліпше проявляє свій бомбардирський хист, аніж в "Динамо". Згодом гості забили й другий гол, але вже після того, як пропустили втретє. Хоча героєм вечора в групі В можна сміливо величати Кріштіану Роналду. Він, зрештою, оформив хет-трик, а його старання доповнили Піцці, Пасієнсія та Бернарду Сілва.

Для виходу на чемпіонат Європи португальцям залишилося в останньому турі відбору здолати Люксембург. Сербії за таких розкладів не допоможе навіть успіх в протистоянні з Україною.

Поточне турнірне становище: Україна – 19 (7), Португалія – ​​14 (7), Сербія – 13 (7), Люксембург – 11 (7), Литва – 1 (8).

ГРУПА "Н"

Франція – Молдова – 2:1

Голи: Варан 35, Жиру 79 (пенальті) – Раце 9.

Молдавський футбол має не так багато легенд, якими можна пишатись. Щоб народилась найбільша, не вистачило хвилин 15 – збірна Молдови, яка в цьому відборі примудрилась програти Андоррі, півтайму вигравала у діючих чемпіонів світу, після чого ще майже тайм грала з ними внічию. Звісно, це більше не заслуга гостей, а сором господарів, які явно не налаштувались на матч, а ввімкнутись одразу було вже не так просто.

Історичний гол на дев'ятій хвилині забив Раце після незрозумілих дій Клемана Ленгле. Захисник почав набивати м'яч головою, рухаючись до воріт. Форвард виграв силову боротьбу і пробив повз Манданда, який чомусь вийшов назустріч.

Зрозуміло, що французи володіли колосальною територіальною та й ігровою перевагою, проте у рамку воріт влучали лічені рази. Зрівняти рахунок вдалось за допомогою стандарту – Грізманн подав штрафний, Жиру поставив корпус, в який врізався голкіпер, після чого Варан пробив вже в порожні ворота.

В другому таймі характер гри не змінився – французи покладались на свою майстерність, молдавани героїчно захищались. Власне, передумов, що підопічні Дешама заб'ють з гри, особливо й не було. Картину Молдові зіпсував Посмак, який скосив Луку Діня в своєму штрафному майданчику. Пенальті чітко реалізував Жиру. Олів'є міг все-таки й з гри забити, але на останніх хвилинах Кошелєв врятував свою команду від третього пропущеного голу.

Зрештою, і такої перемоги Франції вистачило, щоб вийти на перше місце в групі Н. Туреччина раніше зіграла внічию з Ісландією та втратила ініціативу. Втім, з такою грою команда Дешама ризикує створити собі проблеми в останньому турі в поєдинку з Албанією.

Туреччина – Ісландія 0:0

За два тури до фінішу відбору шанси в Ісландії на вихід у фінал Євро залишались мізерними. Тим не менше, вони були. Але щоб розраховувати на диво у вигляді втрати очок Туреччиною в матчі з Андоррою, потрібно було обов'язково перемагати в Стамбулі.

За останні роки вікінги добрячи попили крові у турецької команди, але не цього разу. Шенол Гюнеш подавив у своїх підопічних бажання йти в атаку, не змусив господарів грати в більш відкритий футбол навіть президент Ердоган, на якому регулярно акцентували увагу оператори. Як наслідок, Туреччина не ризикувала, а Ісландія в її нинішньому стані не спроможна була створити щось суттєве. За весь перший тайм єдиний небезпечний момент стався, коли Їлмаз замикав подачу з флангу, але пробив над поперечкою.

В другому таймі Туреччина пришвидшилась, але атакувала силами не більше 3-4 гравців. Для захисту ісландців це не було критично. Хоча двічі господарі могли розраховувати на курйозні голи – спочатку Їлмаз бив ледь не з нульового кута, м'яч опустився на поперечку, а вже в компенсований арбітром час за Хальдорссона вдруге зіграв каркас, коли Язічі запустив навмання подачу з лівого флангу.

У Ісландії був шанс врешті-решт вирвати перемогу. На 82-й хвилині Магнуссон, здавалось, напевне пробив головою після подачі кутового, але м'яч з лінії вибив захисник "Ювентусу" Демірал. Занадто мало, щоб розраховувати на успіх, навіть для такої практичної команди як Ісландія.

Велике футбольне покоління маленької країни, схоже, завершило свою сагу. В цьому складі було лише чотири гравці, яким менше 30 років (та й то в районі 27–29). Нову історії писатиме Арнор Сігурдссон, який в першому таймі вийшов на заміну замість травмованого Фіннбогассона, та його ровесники. Ну а Туреччина, яка якраз зміну поколінь пережила, святкує вихід на Євро.

Албанія – Андорра – 2:2

Голи: Бекім Балай 6, Рею Манай 55 – Крістіан Мартінес 18, 48.

Аутсайдери групи H –  Албанія та Андорра – розписали мирову результативну нічию. Події на полі складалися досить цікаво: господарі відкрили рахунок, але дубль Мартінеса (голи забивалися в обох таймах) вивів гостей вперед. На початку другої половини зустрічі албанці зуміли відновити паритет. Цікаво, що дуплет Крістіана збільшив число голів збірної Андорри в кваліфікації... до трьох. Раніше "листоноші" зуміли обіграти у відборі на Євро-2020 лише Молдову з рахунком 1:0.

Поточне турнірне становище: Франція – 22 (9), Туреччина – 20 (9), Ісландія – 16 (9), Албанія – 13 (9), Андорра – 4 (9), Молдова – 3 (9).