Новини » Політика Читать эту новость на русском

Коболєв відповів на заяву Путіна щодо транзиту газу

Андрій Коболєв. Фото EPA-EFE

Доля "Газпрому" почала знову скорочуватись і становить наразі близько 32%

"Нафтогаз" ніколи не відмовлявся купувати газ в "Газпрому" за справедливими ринковими цінами. Усе навпаки – це "Газпром" відмовляється виконувати свої зобов’язання за діючим контрактом.

Про це написав голова правління "Нафтогаз Україна" Андрій Коболєв на своїй сторінці у Фейсбук, коментуючи заяву президента Росії Володмира Путіна по те, що існують ризики для транзиту газу в Україну.

За його словами, Україна наразі фізично газ імпортує з території трьох країн ЄС, використовуючи діючі газопроводи. Окрім "Нафтогазу" їх використовує ще багато інших європейських компаній. Наприклад, такий енергетичний гігант як "Shell" – приблизно втричі більший за своєю капіталізацією, ніж "Газпром". А також декілька десятків інших відомих міжнародних компаній.

"Вони купують цей газ на ринку ЄС, де доля "Газпрому" почала знову скорочуватись і становить наразі близько 32%. Тобто, називати весь газ на ринку ЄС російським точно не корректно", – наголосив він.

Також Андрій Коболєв стверджує, що "Нафтогаз" ніколи не відмовлявся купувати газ в "Газпрому" за справедливими ринковими цінами. Ситуація тут діаметрально протилежна – це "Газпром" відмовляється виконувати свої зобов’язання за діючим контрактом.

Він додав, що "Нафтогаз" не подавав нових позовів проти "Газпрому". Йдеться виключно про захист в арбітражі та судах проти позовів, поданих проти України "Газпромом".

"Захищаємось успішно зараз і надалі будемо сумлінно відстоювати інтереси Української держави", – заявив голова правління "Нафтогаз Україна".

Разом з тим, Андрій Коболєв підтвердив заяву президента РФ Путіна, що Україна дійсно має зобов’язання по впровадженню європейського законодавства до кінця цього року. Івін дуже сподівається, що український парламент розблокує підписання вже прийнятого законопроєкту 2239-1 "Про внесення змін до деяких законів України у зв’язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу".

Нагадаємо, сьогодні президент РФ Володимир Путін визнав, що існує ризик припинення транзиту російського газу через Україну.

Зокрема, він нагадав про новий позов "Нафтогазу України" та про складний процес відокремлення газотранспортної складової з "Нафтогазу".

"Ми вже багато разів говорили: ми готові працювати з Україною і щодо транзиту нашого газу до Європи, і щодо постачань у саму Україну. Причому за цінами, нижчими від тих, за якими Україна отримує російський газ, але начебто за реверсом з боку Європи", – сказав він.

Путін висловився проти і фізичного, і віртуального реверсу газу через газовий потік зі сходу на захід, що проходить через Україну: "Я хочу, щоб усім було зрозуміло: неможливий ніякий реверс. Газ не може в півтруби текти в один бік, а у півтруби – в інший. …Це нереально абсолютно".

 

Loading...