Новини » Політика 225 Читать эту новость на русском

Держбюджет-2020, ринок землі та чергові чвари у "Слузі народу": Підсумки тижневої роботи Ради

Держбюджет-2020, ринок землі та чергові чвари у "Слузі народу": Підсумки тижневої роботи Ради
Верховна рада. Фото westnews.info

Цього тижня нардепи затвердили ключові законопроєкти про ринок землі та держбюджет-2020. Як вони ухвалювались, та якими ще подіями запам'ятався цей парламентський тиждень

Цей тиждень Верховної Ради відрізнявся від попередніх не тільки ухваленням ключових для країни документів, а й черговими скандалами: монобільшість вкотре показала, що декламовані нові обличчя та нова політика лишається виключно у їхніх лозунгах.

Ринок землі

Одним з найголовніших документів, ухвалених Радою, є проголосований за основу законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення, яким запроваджується ринок землі.

Документом пропонується з 1 січня 2020 року скасувати заборону на відчуження земель сільськогосподарського призначення усіх форм власності. Також у разі ухвалення він забезпечить орендарю переважне право купівлі земельної ділянки.

Також нардепи ухвалили низку суміжних законопроєктів. Зокрема законопроєкт про внесення змін до Бюджетного кодексу України, яким визначаються джерела доходу державного бюджету.

У першому читанні проголосовано за законопроєкти про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин, яким дозволяється продавати державну землю поза межами населених пунктів громадам, та законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони, згідно з яким купити земельну ділянку можна буде виключно через інтернет-аукціон в режимі реального часу.

Державний бюджет на 2020 рік

Другий важливий документ, який було затверджено в цілому, – проєкт державного бюджету на 2020 рік.  Термін його розгляду є рекордним в історії України, тим не менш, навіть цей факт не убезпечив його від критики. Більш детально про основні цифри та важливі нюанси головного кошторису країни можна прочитати у нашому матеріалі "Нові напрямки Держбюджету-2020: Скільки видатків передбачено на стратегічні сфери".

Втім нардепи встигли погодити фінансування своєї діяльності на наступний рік у розмірі більше 2 млрд гривень. А заступник фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко анонсував перегляд бюджету у першому кварталі 2020 року в залежності від макропоказників.

Інші ухвалені рішення

У вівторок нардепи прийняли за основу законопроєкт №2299, яким впроваджують додаткові тестування ЗНО для здобуття всіх освітніх кваліфікацій, а також вступні іспити англійською. Погодженим за основу законопроєктом №2047 про внесення змін до Податкового кодексу України Рада зробила крок до скасування скандальних майданчиків оцінки об'єктів нерухомості та до криміналізації нелегального видобутку бурштину законопроєктом №2240 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо урегулювання питання видобутку бурштину".

Наступного дня нардепи ухвалили у першому читанні законопроєкт №2051-1 про обмеження обігу пластикових пакетів на території України, яким з 2022 року забороняється обіг пластикових пакетів товщиною до 50 мкм.

У п'ятницю Рада прийняла за основу законопроєкт щодо демонополізації виробництва спирту, згідно з яким з 1 січня 2020 року скасовуються виключне право ДК "Укрспирту" на виробництво відповідної продукції. Також нардепи відхилили законопроєкт про скасування закону про анбандлінг та внесли зміни в ухвалений документ стосовно визначення державною власністю підземних газових сховищ.

Скандали та звільнення

Один із ексцесів стався у день голосування за ринок землі. Від самого ранку під стінами парламенту відбулась масова акція протесту проти законопроєкту, на яку принесли труп свині у труні. Під куполом було не менш гаряче. Увесь день представники фракції "Опозиційна платформа – За життя" та "Батьківщина" блокували трибуну Верховної ради. А початок розгляду законопроєкту та голосування за нього відбувалось під крики "Ганьба".

Інша резонансна подія відбулась наступного дня. Народна депутатка від фракції "Слуга народу" Ганна Скороход з трибуни Верховної Ради заявила про тиск на неї. Вона звинуватила у цьому керівництво фракції "Слуга народу" через її позицію та небажання голосувати за провадження ринку землі. Так, за словами Скороход, її чоловіка було заарештовано з метою тиску та розправи над нардепкою.

Одразу після цього голова фракції Давид Арахамія виступив із зустрічними звинуваченнями Скороход. Він повідомив про факти спроби підкупу нардепкою інших представників "Слуги народу" та пообіцяв виключити її з лав фракції.

Наступного дня стало відомо, що перед засіданням парламенту фракція "Слуга народу" зібралась для того, щоб виключити зі своїх списків Анну Скороход та Антона Полякова. Останнього звинувачували у неголосуванні за ключові проєкти та незадовільну відвідуваність комітетів.

Тоді ж стало відомо про те, що інша народна депутатка від "Слуги народу" Ірина Верещук склала повноваження представниці уряду у Верховній Раді.

До слова, нардепка Скороход підтвердила чутки про те, що під час голосувань за законопроєкти спікер Ради Разумков посилає своїм нардепам умовні шифри. Відтак фраза "Прошу підтримати та проголосувати" означає для слуг народу, що цей закон потрібно підтримати. А фраза "Прошу визначатись та голосувати" – закон має бути відхилений.

Окрім цього нардепи проголосували за складання повноважень народної депутатки від фракції "Слуга народу" Ірини Луценко. Вона йде з парламенту у зв'язку зі станом здоров'я. Раніше повідомлялося, що на її місце має прийти Наталія Бойко, проте згодом стало відомо, що вона поступилась на користь Володимира В'ятровича, якому нардеп Максим Бужанський вже встиг надіслати СМС із погрозами. Сама Наталя Бойко стала радником прем'єр-міністра.

 

Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...