Новини » Політика 221 Читать эту новость на русском

Бахматюк винен державі майже 30 мільярдів гривень, – НБУ

Олег Бахматюк. Фото: latifundist.com

Заборгованість Бахматюка перед державою більша, ніж передбачені кошти на ліки для українців у Держбюджеті-2020

Колишній власник "VAB Банку" та банку "Фінансова ініціатива" Олег Бахматюк винен державі 29,3 млрд грн.

Про це повідомляє пресслужба Нацбанку у Facebook.

"Заборгованість Бахматюка перед державою більша, ніж передбачені кошти на ліки для українців у Держбюджеті-2020", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що сума боргу складається з:

  • 11 млрд грн – Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, який виплатив цю суму вкладникам двох банків – "Фінансова ініціатива" та "ВіЕйБі Банку", власником яких був Бахматюк;
  • 10,6 млрд грн – Національному банку за кредитами рефінансування, виданим згаданим банкам;
  • 7,7 млрд грн – трьом державним банкам.

"Щоб гарантувати повернення коштів за кредитами рефінансування, свого часу НБУ не лише домігся від Бахматюка офіційного визнання себе власником "Фінансової ініціативи" та "ВіЕйБі Банку", але й вперше уклав з ним договір особистої поруки. Заборгованість Бахматюка перед НБУ забезпечена його особистими поруками про її погашення на загальну суму 8,6 млрд грн та майновими поруками його компаній", – заявили в НБУ.

Там також додали, що подали проти Бахматюка та його компаній більше 50 позовів в суди, щоб "ці поруки перетворилися у реальне повернення коштів".

"Однак навіть 19 перемог у судах не дозволили поки забезпечити погашення боргів: реалізація майна Державною виконавчою службою йде напрочуд кволо", – підкреслили в Нацбанку.

Нагадаємо, Вищий антикорупційний суд визначив для експершого заступника Нацбанку Олександра Писарука, підозрюваного у заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого Національним банком України ПАТ "ВіЕйБі Банк", запобіжний захід у вигляді застави у 5 мільйонів гривень.

Читайте також: Справа на мільярд: Все, що відомо про затримання і підозри ексзаступнику Гонтаревої та банкірам бізнесмена

загрузка...
загрузка...
Loading...