Зоозахисники закликають ВРУ заборонити "притравку" і використання живих "тренажерів"

Андріана Байло ZIK

"У понад 70 країнах метод тренування собак до полювання "притравкою" заборонений"

Народних депутатів закликали підтримати та проголосувати за законопроєкт № 2232, який стосується гуманної підготовки мисливських собак до полювання.

Про це під час брифінгу, який транслював телеканал "Рада", заявила зоозахисниця, екоактивістка, громадська діячка, голова громадської організації "Зелена сила" Андріана Байло.

Зоозахисниця заявила, що Україна донині залишається однією із небагатьох країн поряд з РФ, Казахстаном, Білоруссю, де мисливських собак до полювання привчають методом "притравки", тобто собак нацьковують на диких тварин, яких перед тим обмежують у рухах, виривають зуби тощо. Такі живі "тренажери" для собак використовують доти, поки тварина не загине.

"У понад 70 країнах цивілізованого світу такий метод тренування собак до полювання заборонений. У цивілізованих країнах тренують альтернативними методами, такими, як штучна кров, опудала, заморожені шкірки тощо", – зазначила Андріана Байло.

Зоозахисниця повідомила, що петиція про заборону використання "притравки" набрала понад 70 тисяч голосів.

Андріана Байло наголосила, що з метою реалізації зобов’язань, які взяла на себе Україна, зокрема і щодо гуманного ставлення до тварин, був розроблений законопроєкт № 2232 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України", які стосуються підготовки мисливських собак до полювання, а також регулювання чисельності деяких видів тварин.

"Законопроєктом пропонується змінити чинну систему підготовки собак до полювання, а також встановити адміністративну відповідальність за її порушення", – повідомила Андріана Байло.

Так, проєктом закону вводиться поняття "підготовка собак до полювання", тобто зазначено, що така підготовка має відбуватися без живих "тренажерів". Законопроєктом забороняється використання для таких цілей диких та домашніх тварин.

Окрім того, пропонують внести зміни, щоб до тих, хто порушує згадані вище норми, застосовували штрафи у розмірі від 200 до 700 неоподаткованих мінімумів. Також у проєкті закону пропонують прибрати поняття "шкідливі тварини" у законі про полювання, оскільки у природі не може бути шкідливих тварин. Пропонують також заборонити відстріл мисливцями собак і котів.

Зоозахисниця наголосила, що законопроєкт є нагальним і не потребує додаткових видатків з бюджету.

"Враховуючи те, що Україна декларує європейський курс та є величезний суспільний запит на гуманність, звертаюсь до народних депутатів підтримати та проголосувати законопроєкт № 2232", – закликала Андріана Байло.

Як повідомляли, за словами зооактивіста Олександра Тодорчука, Міністерство культури припиняє процес купівлі тварин для державних цирків.

Нагадаємо, міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський заявив, що Україна має якнайшвидше стати державою, в якій не буде цирків із тваринами.

Loading...