live

Чи законно проходив банкопад, який проводила ексглава НБУ Гонтарєва

Олександр Гончаров
Олександр Гончаров

Засновник "Київського фондового центру"

proua.com.ua

Ексглава Національного банку Валерія Гонтарєва ліквідувала десятки комерційних банків. Деяким з них вдалося через суд відновити ліцензію.

Про це пише Олексій Гончаров на своїй сторінці в Facebook.

АЛЛО, АЛЛО, ЛЕРА, ВСЕ ДОБРЕ – ЗАЛИШИЛОСЯ ВСЬОГО ЛИШЕ 76 БАНКІВ

Навряд чи перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова у своєму виступі на прес-конференції 8 листопада могла знайти більш красномовне підтвердження "ефективності" керівництва Валерії Гонтарєвої, ніж той факт, що до 2019 року комерційних банків залишилося всього лише 76! Є про що замислитися, адже тільки у 2013 році в Україні було зареєстровано 179 банків (у кращі періоди їх число доходило до 188).

Навряд чи в нашій країні хтось забуде реальне знищення української банківської системи (так званий банкопад), яке жорстко проводила Валерія Гонтарєва з 2014 року і до свого звільнення. Правда, не всі банки, що потрапили в розстрільний список зачистки, змирилися зі своєю долею, тому сьогодні 6 банків вже через суд довели незаконність позбавлення їх банківських ліцензій. Виходить, зачистка проходила незаконно?!

На інтереси вкладників Лері теж було начхати, разом зі скороченням кількості банків впав і рівень життя населення. З 2014 по 2015 роки кредити юрособам, тобто економіці, що виробляє, впали з 710 млрд грн до 458 млрд грн, а кредитування населення - з 144 млрд грн до 91 млрд гривень. Різке падіння рівня життя українців та, отже, національної економіки можна показати однією цифрою - ВВП за вказаний період впав на 40%! Цей та інші показники відображені в дослідженнях USAID. Причому, роль банків в економіці України скоротилася з 84,1% ВВП у 2015 році до 38,2% в 2018 році! Безперечне досягнення Лери.

А прямі фіскальні витрати за рахунок нас, платників податків, на подолання банківської кризи склали, вдумайтеся, 14% ВВП! І тепер більше половини банківського ринку України належить державі. Навіщо було це робити? Адже всі міжнародні інституції, включаючи МВФ, постійно наголошують, що такий рівень держави в банківському бізнесі є не-до-пус-ти-мим. Спасибі тобі, Лера, як там в Лондоні? І все ж, у цій історії не те що точку – кому ставити рано, будемо стежити.

Олександр ГончаровLoading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...