Новини » Економіка 165 Читать эту новость на русском

Чи законно проходив банкопад, який проводила ексглава НБУ Гонтарєва

Чи законно проходив банкопад, який проводила ексглава НБУ Гонтарєва
proua.com.ua

Ексглава Національного банку Валерія Гонтарєва ліквідувала десятки комерційних банків. Деяким з них вдалося через суд відновити ліцензію.

Про це пише Олексій Гончаров на своїй сторінці в Facebook.

АЛЛО, АЛЛО, ЛЕРА, ВСЕ ДОБРЕ – ЗАЛИШИЛОСЯ ВСЬОГО ЛИШЕ 76 БАНКІВ

Навряд чи перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова у своєму виступі на прес-конференції 8 листопада могла знайти більш красномовне підтвердження "ефективності" керівництва Валерії Гонтарєвої, ніж той факт, що до 2019 року комерційних банків залишилося всього лише 76! Є про що замислитися, адже тільки у 2013 році в Україні було зареєстровано 179 банків (у кращі періоди їх число доходило до 188).

Навряд чи в нашій країні хтось забуде реальне знищення української банківської системи (так званий банкопад), яке жорстко проводила Валерія Гонтарєва з 2014 року і до свого звільнення. Правда, не всі банки, що потрапили в розстрільний список зачистки, змирилися зі своєю долею, тому сьогодні 6 банків вже через суд довели незаконність позбавлення їх банківських ліцензій. Виходить, зачистка проходила незаконно?!

На інтереси вкладників Лері теж було начхати, разом зі скороченням кількості банків впав і рівень життя населення. З 2014 по 2015 роки кредити юрособам, тобто економіці, що виробляє, впали з 710 млрд грн до 458 млрд грн, а кредитування населення - з 144 млрд грн до 91 млрд гривень. Різке падіння рівня життя українців та, отже, національної економіки можна показати однією цифрою - ВВП за вказаний період впав на 40%! Цей та інші показники відображені в дослідженнях USAID. Причому, роль банків в економіці України скоротилася з 84,1% ВВП у 2015 році до 38,2% в 2018 році! Безперечне досягнення Лери.

А прямі фіскальні витрати за рахунок нас, платників податків, на подолання банківської кризи склали, вдумайтеся, 14% ВВП! І тепер більше половини банківського ринку України належить державі. Навіщо було це робити? Адже всі міжнародні інституції, включаючи МВФ, постійно наголошують, що такий рівень держави в банківському бізнесі є не-до-пус-ти-мим. Спасибі тобі, Лера, як там в Лондоні? І все ж, у цій історії не те що точку – кому ставити рано, будемо стежити.

Олександр Гончаров

Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...