Новини » Політика 146 Читать эту новость на русском

Віктор Медведчук: "Опозиційна платформа ‒ За життя" готова підтримати установлення в Україні народовладдя

Народний депутат Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

Ще у 2012 році громадський рух "Український вибір" запропонував суспільству свою концепцію народовладдя

Партія "Опозиційна платформа ‒ За життя" готова підтримати реалізацію норм прямої демократії, оскільки саме наша політична сила послідовно і принципово виступає за запровадження в Україні народовладдя.

Про це заявив голова політради партії "Опозиційна платформа ‒ За життя", народний депутат Віктор Медведчук, повідомляє сайт політсили.

Народний депутат нагадав, що перший заступник голови ВР Руслан Стефанчук виступив з ідеєю реалізації норм прямої демократії. "Основна теза, з якою президент Володимир Зеленський, а після цього партія "Слуга народу" йшли на вибори, ‒ це відновити дію статті 5 Конституції України", ‒ заявив Стефанчук, виступаючи на телебаченні та звертаючись до багатомільйонної глядацької аудиторії.

Голова політради політсили Віктор Медведчук наголосив, що партія "Опозиційна платформа ‒ За життя" готова підтримати ці починання влади, оскільки саме очолювана ним політична сила послідовно і принципово виступає за запровадження в Україні народовладдя.

Адже, ще у 2012 році громадський рух "Український вибір" запропонував суспільству свою концепцію народовладдя. Слоган руху "Країною керуєш ти!", що відображає прагнення кожного громадянина України брати участь у вирішенні життєво важливих для держави питань, знайшов підтримку в суспільстві, але був вкрай вороже сприйнятий політичними елітами.

На противагу прийнятому в 2012 році антинародному закону Януковича "Про всеукраїнський референдум", який у неконституційний спосіб розширював повноваження президента,

Віктор Медведчук відзначив, що "Український вибір" розробив свій проєкт закону "Про всеукраїнський та місцеві референдуми за народною ініціативою", що дозволяє зробити народовладдя реальною силою ‒ дамокловим мечем для влади, який змушує її працювати в інтересах власного народу.

Голова політради партії "Опозиційна платформа ‒ За життя" додав, що цим проєктом закону було визначено, що саме народ як носій суверенітету та єдине джерело влади в Україні може і повинен ініціювати винесення на референдум основоположних питань і приймати ключові рішення ‒ від форми правління та вступу країни до блоків і союзів до внесення змін до Конституції України, статусу мов і громадянства.

"Українці повинні мати право на контрольно-відкличний референдум за народною ініціативою: висловлювати недовіру Кабміну і Верховній Раді та у такий спосіб мати можливість відправляти їх у відставку, приймати рішення про відставку глав районних та обласних державних адміністрацій, рад усіх рівнів, голів сільських, селищних і міських рад", – наголосив очільник політсили.

За словами Віктора Медведчука, у 2014 році було акцентовано увагу на тому, що управління країною має взяти на себе народ, це його право гарантовано статтею 5 Конституції України. Однак за Порошенка, як свого часу й за Януковича, ідеї народовладдя були не до вподоби. За роки правління режиму Порошенка питання народовладдя було остаточно знято з порядку денного і використовувалося виключно як жупел ура-патріотичної пропаганди.

Народний депутат відзначив, сьогодні, коли представники влади відкрито озвучують ідеї про всеукраїнський та місцеві референдуми як ключові елементи народовладдя, про відкликання посадових осіб і втілення у життя норм статті 5 Конституції України, партія "Опозиційна платформа ‒ За життя" відповідально заявляє: ми готові підтримати ініціативи влади, спрямовані на установлення в країні реального народовладдя.

Зорема, 29 серпня, очолювана ним політсила, зареєструвала у ВР проект закону № 1123 "Про всеукраїнський та місцеві референдуми за народною ініціативою".

"Підтримка цього законопроекту дозволить установити в країні справжнє народовладдя, щоб український народ міг реалізувати гарантоване йому Основним Законом право керувати країною", – резюмував голова політради партії "Опозиційна платформа ‒ За життя" Віктор Медчедчук.

Нагадаємо, народні депутати від фракції "Опозиційна платформа – За життя" звернулися до керівника Державного бюро розслідувань Романа Труби із заявою про вчинення кримінальних правопорушень. Копія відповідного депутатського звернення є у розпорядженні ІА ZIK.

Причиною для відповідного звернення стало те, що днями в ЗМІ було поширено інформацію, що президент України Володимир Зеленський доручив СБУ не тільки стежити за головою політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктором Медведчуком і його дружиною Оксаною Марченко, але й усіма можливими фінансистами партії, використовуючи при цьому радикальні організації.

Представники політсили стверджують, що аналіз матеріалів свідчить про те, що представники спецслужби здійснювали протиправні дії.

 

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News