Віктор Медведчук назвав причини, які віддаляють зустріч у "нормандському форматі"

Віктор Медведчук

Головна - це питання закону про особливий статус Донбасу, його дія закінчується через півтора місяці

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук назвав причини, які віддаляють зустріч у "нормандському форматі".

Про це він заявив на брифінгу у кулуарах Верховної Ради України.

Насамперед, за його словами, усі сторони, в тому числі і Україна, повинні виконувати в повному обсязі Мінські домовленості, оскільки це дозволить досягнути миру на Донбасі.

Коментуючи телефонну розмову між канцлером Німеччини Ангелою Меркель та президентом РФ Володимиром Путіним, під час якої серед іншого згадувалося законодавче закріплення особливого статусу на Донбасі, Віктор Медведчук відзначив, що зустріч у "нормандському форматі" може відбутися, якщо будуть виконані усі необхідні умови.

Зокрема, це розведення сил у Станиці Луганській, Золотому і Петрівському, і воно було виконано.

За його словами, залишається ще питання закону про особливий статус Донбасу ("Про особливості місцевого самоуправління в окремих регіонах Донецької і Луганської області"), і його дія закінчується через півтора місяці – 31 грудня.

Народний депутат Віктор Медведчук нагадав, що цей закон лежить в основі не тільки врегулювання Мінських домовленостей, але й "формули Штайнмаєра".

Однак зараз як від президента Зеленського, так і від керівництва Верховної Ради лунають заяви про те, що буде розроблятися новий закон про особливий статус.

При цьому, за словами голови політради "Опозиційної платформи - За життя", ігнорується той факт, що і в Мінських домовленостях, і в заявах "нормандського формату", і в резолюції Ради безпеки ООН це питання вже вирішене на нормативно-правовому рівні.

"І, звісно, ці заяви української влади стали предметом обговорення між двома лідерами країн нормандської четвірки Німеччини і Росії, оскільки необхідно закріпити особливий статус, тому що це основа "формули Штайнмаєра"", – наголосив Віктор Медведчук.

Очільник політсили наголосив, що коли зараз пресслужба Кучми чи його прессекретар заявляють, що всі формальності щодо "нормандської зустрічі" виконані, то це не так.

Віктор Медведчук переконаний, що зустріч обов’язково має відбутися, але повинна бути результативною і ефективною. Тому необхідно підготувати проєкти рішення до неї, а найголовніше те, до чого приєдналась Україна, – "формули Штайнмаєра" та її реалізації. А її фундамент сьогодні – це якраз закон про особливий статус.

"Верховна Рада повинна продовжити дію закону про особливий статус. Оскільки вносити зміни у діючий чи розробляти новий закон – це довгий шлях і він віддаляє весь процес, в тому числі і час зустрічі в "нормандському форматі", – зазначив голова партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук.

Нагадаємо, канцлер Німеччини Ангела Меркель та президент Російської Федерації Володимир Путін провели телефонну розмову, під час якої обговорили питання врегулювання ситуації в Україні.

У ході бесіди було проведено ґрунтовне обговорення питань врегулювання ситуації в Україні, зокрема з урахуванням підписаної Тристоронньою контактною групою "формули Штайнмаєра", а також розведення збройних сил та засобів на ділянках в районі населених пунктів Станиці Луганська і Золоте і початку цього процесу біля села Петрівське.

Також Меркель і Путін відзначили важливість повного і неухильного дотримання мінського "Комплексу заходів" 2015 року та інших домовленостей, спрямованих на сприяння врегулюванню конфлікту. Сторони підкреслили необхідність закріплення особливого статусу Донбасу в законодавстві України.

 

Loading...