Новини » Економіка 183 Читать эту новость на русском

В України спливає час на ухвалення закону про НКРЕКП, – Енергоспівтовариство

НКРЕКП

Закон необхідно ухвалювати дуже швидко, інакше з 1 січня можна залишитися без будь-якого регулятора

Часу на затвердження Україною законодавчих змін у частині діяльності Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), залишається дедалі менше, рішення необхідно ухвалювати якнайшвидше.

Про це заявив директор секретаріату Енергетичного співтовариства (ЕС) Януш Копач, – повідомляє Інтерфакс-Україна.

"В України залишилося мало часу, закон необхідно ухвалювати дуже швидко, інакше з 1 січня можна залишитися без регулятора залежного або незалежного, взагалі без будь-якого регулятора", – сказав він під час 10-го Європейсько-українського енергетичного дня.

Копач зазначив, що секретаріат спільно з представниками міжнародних фінансових організацій, Європейської Комісії, Державного департаменту США в жовтні зустрічалися з головою профільного комітету Верховної Ради Андрієм Герусом з метою обговорення законопроекту про національного регулятора.

"Ми провели на зустрічі чотири-п’ять годин, і в результаті Вашингтон, Брюссель, Відень та Лондон дійшли згоди щодо спільних пропозицій стосовно покращення законопроекту про регулятора, навіть у тому разі, якщо НКРЕКП перебуватиме в підпорядкуванні уряду... Ми сформували кілька запобіжних заходів для забезпечення незалежності регулятора. Я від імені усіх нас, міжнародних партнерів, направив пану Герусу наші пропозиції. Це було три тижні тому. На якій стадії цей процес нині, я не знаю", – додав Копач.

Нагадаємо, в червні 2019 року Конституційний Суд України визнав неконституційним низку положень закону про НКРЕКП. Суд дозволив виправити закон про комісію до 2020 року.

загрузка...
загрузка...
Loading...