У ТСК щодо телеканалів ZIK, NewsOne та "112 Україна" – троє експрацівників "1+1", – Шуфрич

Нестор Шуфрич. Фото GettyImages/Global Images Ukraine

Незрозуміло, навіщо коаліція створювала ТСК щодо законності придбання телеканалів ZIK, NewsOne та "112 Україна" через кілька місяців після того, як правоохоронці відкрили кримінальну справу. Невже владний табір не довіряє своєму ж генпрокурору чи СБУ?

Із шести представників  "Слуги народу" у ТСК щодо купівлі телеканалів ZIK, NewsOne та "112 Україна" три до виборів працювали в "1+1". Ймовірно, таким чином ці нардепи просто усувають конкурентів для свого ЗМІ.

Про це в ефірі проєкту "Треба поговорити" на телеканалі ZIK заявив народний депутат від фракції "Опозиційна платформа – За життя" Нестор Шуфрич.

Він розповів: основна частина сьогоднішнього засідання ТСК щодо законності придбання телеканалів ZIK, NewsOne та "112 Україна" відбулось без журналістів, тому що там доповідали представники Державної служби фінмоніторингу та перший заступник слідчого управління СБУ.

"Чесно кажучи, все ж таки можливості отримати інформацію у народних депутатів України та решти громадян – дещо різні. Ми маємо доступ до державної таємниці. Враховуючи, що там могли бути аспекти, які стосуються і можуть бути використані лише під час службового користування, до нас звернулись представники Фінмоніторингу та СБУ. Це була їхня ініціатива, було ухвалено рішення піти їм на зустріч", – розповів Шуфрич.

Однак, за його словами, на засіданні нічого такого важливого та секретного не прозвучало. Тому ці дії є дещо незрозумілими.  

"Жодної інформації вони не надали. Там дещо ляпнув представник Фінмоніторингу, а представник СБУ дуже коректно сказав, що не має права розголошувати таємниці слідства, тому що ми зараз не уповноважені законом отримувати цю інформацію", – зазначив нардеп.

Та все ж Шуфрич звернув увагу на цікавий момент під час цього засідання. Виявляється, кримінальну справу відкрили 8 липня, тоді як слідчу комісію Верховна Рада створила наприкінці жовтня.

"Я задав питання: чому ми створювали слідчу комісію? Просто треба дочекатись результатів розслідування СБУ, бо вона, фактично, розслідує те, про що каже коаліція. Добре, якби опозиція створила слідчу комісію, щоб контролювати слідство, а тут ви що не довіряєте своєму Генеральному прокурору, Баканову, що вони необ’єктивно проведуть розслідування?", – дивувався Шуфрич.

Він переконаний: слідчу комісію створювали виключно для того, щоб тиснути на позицію трьох каналів.

"До того ж серед одинадцяти членів комісії з шести від "Слуги народу" три до виборів працювали в "1+1". Маю всі підстави вважати, що ця слідча комісія буде тиснути на вашу позицію для звільнення медійного простору. Щоб рекламодавці втекли від вас і пішли на інші канали. Це моє припущення", – зауважив Нестор Шуфрич.

Більше на тему щодо тиску на свободу слова в Україні читайте тут "Влада проти ЗМІ: Чому українські журналісти опинилися під загрозою".

Раніше в ОБСЄ заявили, що там стежать за ситуацією з правами журналістів в Україні.

Loading...