live

У Генпрокуратурі пояснили, за що затримали чоловіка Скороход

УНІАН

Чоловік перебуває в міжнародному розшуку за підозрою у шахрайстві в особливо великих розмірах

Національна поліція затримала громадянина Російської Федерації, який перебуває в міжнародному розшуку для притягнення до кримінальної відповідальності за підозрою у шахрайстві в особливо великих розмірах. Питання про екстрадиційний арешт вирішується в судовому порядку.

Про це повідомила пресслужба Генеральної прокуратури України у зв’язку з висловлюванням одного з народних депутатів Верховної Ради.

Зазначається, що екстрадиційну перевірку проводить прокуратура Києва і за її результатами буде зроблено висновок про відсутність або наявність обставин, які можуть перешкоджати видачі.

В Генпрокуратурі додали, що раніше цей громадянин намагався уникнути екстрадиції шляхом оформлення громадянства України через надання міграційній службі неправдивих відомостей.

Зокрема, 9 серпня 2018 року, його вже затримували у Київській області.

У якості запобіжного заходу громадянина РФ тримали три місяці під вартою з метою екстрадиції до 8 листопада 2018 року, поки Новозаводський районний суд м. Чернігова не змінив своїм рішенням запобіжний захід на домашній арешт.

У подальшому, 3 січня 2019 року, домашній арешт було скасовано у зв’язку зі встановленням факту належності до громадянства України.

У ГПУ наголошують, що рішення про набуття громадянства було двічі скасоване міграційною службою через надання при його оформленні неправдивих відомостей та підроблених документів.

"Вказана особа оскаржувала рішення про скасування громадянства у судовому порядку. 7 листопада 2019 року Шостим апеляційним адміністративним судом у задоволенні позовних вимог позивача відмовлено", – йдеться в роз’ясненні Генпрокуратури.

Як наслідок, 11 листопада цього року розшук громадянина РФ було відновлено, в результаті чого він був затриманий.

Нагадаємо, чоловіка народної депутатки від "Слуги народу" Анни Скороход затримали після її голосування проти законопроєкту про відкриття ринку землі.

"Його затримав Печерський райвідділ і перемістили у… я не знаю, там він буде упродовж 72 годин… Його затримали на підставі того, що була заявка із РФ з приводу його видачі у РФ 2017 року", – заявила сама Анна Скороход.

Вона додала, що проголосувала проти законопроєкту про відкриття ринку землі.

У свою чергу, голова фракції " Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія заявив, що народну депутатку Ганну Скороход виключать з фракції після скандальної заяви про затримання її чоловіка.

"Тому що немає ніякого сенсу перебувати у фракції та не підтримувати жодного рішення фракції. Подивіться голосування. Навіщо вона? Людина не виконує жодного рішення фракції", – оголосив він.

Також Арахамія заявив, що Скороход неодноразово пропонувала хабарі нардепам.

 

Loading...