Новини » Економіка 102 Читать эту новость на русском

Бюджет-2020 латає дірки, – Юрій Чижмарь

Фото: Фокус.ua. Народний депутат України VIII скликання Юрій Чижмарь

"Дуже багато цифр є вигадані і просто підігнані під бюджет"

Бюджет-2020, який сьогодні має приймати Верховна Рада, нічим не відрізняється від попередніх, він і так і не став бюджетом розвитку.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення висловив народний депутат України VIII скликання Юрій Чижмарь.

Ведуча програми зауважила, що сьогодні парламентарі розглядатимуть проєкт державного бюджету на 2020 рік. Вона поцікавилася, які думки виникають у екснардепа щодо оновленого головного фінансового документу країни. Пані Чижмарь відповів, що насправді правки нічого кардинально не змінили і що він так і не став бюджетом розвитку, як його анонсував прем'єр-міністр.

"Це звичайний бюджет, в якому закриваються, латаються певні дірки, тобто традиційно для України. Тут нічого такого немає. Інше питання, наскільки адекватно розраховані всі статті бюджету, тому що навіть якщо побіжно подивитися на статтю доходу від акцизу, то, виявляється, наступного року українцям треба для того, щоб забезпечити надходження від вина і пива, яке збільшили майже на 20%, треба більше пити. Не знаю, чи це реально, чи ні. Я думаю, що дуже багато цифр є вигадані і просто підігнані під бюджет", – зазначив Юрій Чижмарь.

Аналогічна ситуація, каже він, і щодо приватизації.

Окрім цього, ведуча запитала, чи принесе велике зростання економіки земельна реформа, на яку так багато надій покладає прем'єр-міністр. Екснардеп сказав, що якщо аналізувати аграрні країни, то це не найбагатші країни. Тому для будь-якої країни, яка хоче зробити стрибок у майбутнє, як це анонсував прем'єр-міністр, необхідна індустріалізація.

"Земельна реформа може стабілізувати соціальну сферу ...але це аж ніяк не може бути стратегією економічного розвитку. Можливо – я не готовий сьогодні сперечатися, – вона дасть якісь певні надходження за рахунок реалізації земель, але це лише через держмито. Але щоб це дуже сильно вплинуло на ВВП країни, я думаю, що це трошки завчасні висновки", – констатував Чижмарь.

Нагадаємо, 13 листопада Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №2178-10 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення

Нагадаємо, раніше прем’єр заявив, що у проєкті держбюджету-2020 закладено багато інноваційних речей.

Читайте також: Держбюджет-2020: Які доходи та видатки збільшено до другого читання.

загрузка...
загрузка...
Loading...