Новини » Події Читать эту новость на русском

Російські бомбардувальники влітку відпрацьовували нанесення ракетного удару по Одесі, - ВМСУ

Російські бомбардувальники Су-24М. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

У постійній готовності до вторгнення в Україну перебуває 28-30 батальйонних тактичних груп

Російські стратегічні бомбардувальники Ту-22М3 відпрацьовували цього літа нанесення ракетного удару по Одесі.

Про це на третій міжнародній конференції з морської безпеки країн Причорноморського регіону розповів командувач Військово-морськими силами України адмірал Ігор Воронченко, – повідомляє Думська.

За його словами, провокаційні вчення російські військові провели 10 липня цього року. Літаки здійснили умовний пуск в 60 км від нашого міста, після чого відвернули в бік Босфору.

Доповідь Воронченко була присвячена нарощуванню Росією своєї військової присутності в Чорному морі.

За словами адмірала, за п’ять років, що минули після захоплення Криму, кількість кораблів Чорноморського флоту РФ виросла з 34 до 49, в тому числі підводних човнів – з одного до семи.

Всі нові фрегати, корвети і субмарини оснащені ракетами морського базування "Калібр". Зараз сумарний залп цих ракет становить 72 одиниці, але програма виробництва озброєння передбачає, що в 2020-му їх буде вже 170 штук.

За допомогою протикорабельних систем Росія контролює всю акваторію Чорного моря. Зенітні комплекси С-400, що базуються в Криму, відстежують повітряні цілі на відстані до 600 км і здатні вражати їх на дальності 240 км.

В даний час РФ будує морську систему виявлення, що складається з стаціонарних автоматичних підводних станцій. У кримському небі під час авіаційних навчань спостерігалося одночасно до сотні літаків – винищувачів, штурмовиків і бомбардувальників.

Росіяни регулярно відчувають новітні зразки озброєння, зокрема недавно проводилися пуски ракети-торпеди.

У постійній готовності до вторгнення в Україну знаходиться 28-30 батальйонних тактичних груп.

Напруженою залишається ситуація в Азовському морі. Через блокування руху суден в Керченській протоці тільки за цей рік порти Маріуполя і Бердянська втратили 43% доходів.

Росія змінює склад населення захопленого Кримського півострова. Тільки за останній рік влада РФ переселили туди до 100 тисяч осіб.

У конференції взяли участь військові і дипломати з країн чорноморського регіону, а також США, Великобританії, Норвегії, Швеції. Фахівці обговорювали питання, пов’язані з агресивною політикою Росії. Прибув на засідання і міністр оборони України Андрій Загороднюк.

Нагадаємо, Росія розмістила в Криму бомбардувальники Ту-22М3, ще в березні повідомив глава комітету російської Ради федерації з оборони та безпеки Віктор Бондарєв. Крім того, за його словами, на півострові були розгорнуті оперативно-тактичні ракетні комплекси "Іскандер-М".Loading...