Новини » Політика 1273 Читать эту новость на русском

Рябошапка: Прокурор, який вів справу Burisma, не пройшов переатестацію і буде звільнений

Руслан Рябошапка. EPA-EFE

ГПУ розслідує до 14 проваджень, в яких фігурує власник Burisma

Генпрокурор Руслан Рябошапка заявив, що прокурора Костянтина Кулика, який вів справу щодо компанії Burisma, звільнять з Генпрокуратури у зв’язку з тим, що він не пройшов переатестацію.

Про це Рябошапка розповів в інтерв’ю Настоящему времени.

"Ми проводимо аудит багатьох справ, зокрема одного великого провадження, яке зокрема може стосуватися діяльності компанії Burisma та інших осіб, причетних до цієї компанії. У проваджені є тисячі томів, не сотні, тисячі. Тобто це справа не одного дня та одного місяця", – заявив генпрокурор.

За його словами, є 13 або 14 проваджень, у яких фігурує власник Burisma Микола Злочевський, міністр екології часів Януковича.

"Власне, від Злочевського проводять зв’язки з Burisma. Але щодо Burisma мені відомо одне велике провадження, з якого виділяють різні епізоди", – додав Рябошапка.

При цьому він відмовився відповісти, чи фігурує у якомусь з проваджень Хантер Байден, син демократа Джо Байдена, який ймовірно буде головним конкурентом президента США Дональда Трампа на наступних виборах.

Генпрокурор зазначив, що включення у справу Байдена залежало від Кулика, який в найближчий час буде звільнений, бо не пройшов атестацію – він не з’явився на неї, бо "перебуває на лікарняному".

"Закон нам не залишає іншого шляху, окрім як попрощатися з Костянтином Геннадійовичем", – сказав Рябошапка, додавши, що у нового прокурора може бути інша позиція у цій справі.

Генпрокурор також наголосив, що до нього з приводу Burisma із США ніхто не звертався, як офіційно, так і не офіційно. Рябошапка запевнив, що не відчуває тиску через провадження, які стосуються Burisma.

Нагадаємо, українська сторона не чула від посла США в ЄС Гордона Сондленда про наявність взаємозв’язку між затримкою військової допомоги Україні та проведенням розслідування справи щодо компанії Burisma Holdings, у якій працював син колишнього віце-президента США Джо Байдена Хантер.

Loading...
Loading...
Loading...