Новини » Політика 121 Читать эту новость на русском

Режисер серіалу "Слуга народу" претендує на посаду голови Держкіно

Володимир Бородянський. radiosvoboda.org

Міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський вважає, що неправильно оцінювати людей за те, хто з ким працював і в якій країні

Російсько-український режисер Олексій Кирющенко, який знімав телесеріал "Слуга народу", може стати керівником Державного агентства України з питань кіно.

Цю інформацію міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський підтвердив у інтерв'ю Цензор.НЕТ, опублікованому 13 листопада.

"Так, претендує", – сказав він.

На репліку про те, що Кирющенко "працював у Росії довгий час", і на запитання, чи не стане сфера в Україні "додатком до Росії", міністр відповів, що головне завдання голови Держкіно – "не обирати фільми".

"Його головне завдання – забезпечити виконання державної політики, яку затвердило Міністерство культури. Що це означає? Забезпечити роботу експертів. Забезпечити проведення пітчингів, забезпечити прозорість, справедливість, безперебійне фінансування тощо. Тому коли ви так однією фарбою сказали, що там буде людина X або людина Y, все буде добре або все погано, це не зовсім так", – підкреслив Бородянський.

За його словами, "неправильно оцінювати людей за принципом: хто, де, із ким колись працював, у якій країні".

"Ми повинні оцінювати людей за їхнім попереднім досвідом, що вони робили конкретно. Конкретні дії. Що робили. Чого досягли. Яка система цінностей у тих людей. Або перше – це система цінностей і чого досягли", – зазначив міністр.

Він вважає, що претенденти на посаду голови Держкіно повинні на останньому етапі конкурсу сформулювати, "із чим він іде на посаду голови".

"І далі тоді суспільство буде розуміти, що з чим порівнювати, і ставити запитання. У мене така думка з цього приводу. Безвідносно до прізвищ, які там є", – підкреслив Бородянський.

Держкіно України із 6 серпня 2014 року очолював Пилип Іллєнко, син відомого українського кінорежисера та оператора Юрія Іллєнка. У серпні 2019 року він оголосив про відставку.

Як повідомлялося раніше, кілька десятків представників української кіноіндустрії та декілька громадських організацій 17 вересня підписали відкритого листа на ім’я президента Володимира Зеленського і очільника Міністерства культури, молоді і спорту Володимира Бородянського, в якому висловили занепокоєння змінами у галузі, що сталися, зокрема, після виборів в Україні.

Також читайте за посиланням інтерв'ю з міністром культури, де він говорить про Бандеру, "ботоферми", гастролі українців в Росії, закон про мову, поведінковий кодекс, декомунізацію та фінансування кіно.

Довідково: Рада з державної підтримки кінематографії утворена Урядом з метою ефективного розпоряджання коштами державної підтримки кінематографії розпорядженням Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 № 202-р.

Loading...
Loading...
Loading...