Новини » Політика 131 Читать эту новость на русском

Рада має намір дозволяти передавати громадам землі за межами населених пунктів

Верховна Рада. Фото: Віталій Носач, РБК-Україна

Законопроект спрямований на поліпшення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №2194 про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин. Трансляцію наживо веде телеканал ZIK.

За це рішення проголосували 272 народних депутатів.

Законопроект спрямований на поліпшення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин. Зокрема, документ розроблено для передачі земель державної власності за межами населених пунктів (крім земель, які потрібні державі для виконання її функцій) у комунальну власність.

Крім того, пропонується внести зміни в земельне законодавство:

- встановити на законодавчому рівні чіткий, організаційно простий і не витратний механізм порядку встановлення і фіксування в Державному земельному кадастрі кордонів громад;

- надати органам місцевого самоврядування повноваження щодо зміни цільового призначення приватних земельних ділянок і затвердження планів детального планування території за межами населених пунктів;

- відмовитися від спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади, що реалізує політику у сфері земельних відносин, на користь центрального органу, який реалізує політику у сфері кадастрової діяльності та геопросторових даних і тому подібне.

Онлайн-трансляція вечірнього засідання парламенту доступна за посиланням.

 

 

Loading...
Loading...
Loading...