Новини » Політика 288 Читать эту новость на русском

Пристайко допускає вихід України з Мінських угод

Вадим Пристайко

Пристайко зазначив, що мінський процес не був запланований як безкінечно довгий

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив про можливість країни вийти з Мінських угод. Про це він розповів в інтерв'ю ВВС Україна.

На питання, чи допускає він вихід України з Мінських домовленостей, глава МЗС відповів: "Так, це можливо. Якщо ми побачимо, що цей процес йде безкінечно. Це дуже непопулярна заява і, напевно, знову не сподобається нашим західним партнерам. Але для нас Мінськ - не самоцінність. Самоцінність - наше виживання як нації. І якщо ми побачимо, що вони не спрацьовують і це веде нас в постійне затягування безкінечного процесу, то рано чи пізно буде прийняте рішення про вихід з мінського процесу".

Пристайко зазначив, що мінський процес не був запланований як безкінечно довгий. За його словам, він був запланований на перший рік. Також Пристайко наголосив, що не розуміє, чому попередня влада вирішила продовжити мінський процес після того, як зрозуміла, що він не працює і треба шукати щось інше.

При цьому міністр додав, що відмовитися від "Мінська" - дуже складне політичне рішення.

На питання про те, чи є в України альтернативні варіанти "Мінську", Пристайко сказав: "У Києва є бачення кількох можливих варіантів. Наприклад, якщо не "Мінськ", то нам тоді треба звертатися за миротворчою місією, точніше за peacekeeping - місією з підтримання миру".

Нагадаємо, раніше заступник міністра оборони України Олександр Поліщук заявив, що прямі перемовини мають відбуватися в Донецьку, а не Мінську.

загрузка...
загрузка...
Loading...