Новини » Політика 98 Читать эту новость на русском

Продаж усіх державних земель не перекриє і 10% зовнішнього боргу, – Качний

ZIK

Влада чинить тиск не лише на опозиційних депутатів, а й на депутатів від "Слуги народу". Тому сумнівно, що після другого читання у законопроєкт про ринок землі будуть внесені хоч якісь зміни на краще

Сьогодні оцінка української землі – 500 – 1,5 тисячі доларів за гектар. Навіть, якщо продамо усі державні землі, вдасться вилучити лише 7 мільярдів доларів, тоді як зовнішній борг країни становить аж 75 мільярдів.

Про це в коментарі журналістам у кулуарах розповів народний депутат від фракції "Опозиційна платформа – За життя" Олександр Качний. Трансляцію вів телеканал ZIK.

Він наголосив: враховуючи тиск, який чинять не лише на опозиційних депутатів, а й над депутатів "Слуги народу", мало ймовірно, що після другого читання у законопроєкті про ринок землі "будуть якісь зміни на краще".

"Це все робиться під тиском наших іноземних, нібито, партнерів, які все здійснюють для того, щоб земля була продана якомога швидше та дешевше. Тому що бачимо, що сьогодні у нашій країні оцінка землі – від 500 до 1,5 тисячі доларів. У сусідів – не менш як 10 тисяч доларів, а якщо взяти Великобританію, там 31 тисяча фунтів, у Нідерландах – 63 тисячі євро", – зазначив Качний.

Він підкреслив: якщо мораторій на продаж земель таки скасують, найперше за декілька місяців скуплять землю, що належить державі.

"Це близько 7,5 мільйонів гектарів. Якщо вона буде продана всього-на-всього за 7 мільярдів доларів, ми розуміємо, що у нас зараз тільки 75 мільярдів зовнішнього боргу. Це, практично, 10% від зовнішнього боргу. Тобто ми не вирішуємо цим жодних питань, які сьогодні стоять перед нашою державою", – підкреслив Олександр Качний.

Як повідомляли, президент України Володимир Зеленський у відеозверненні, опублікованому на сторінці у Facebook, заявив, що питання продажу землі іноземцям в країні будуть вирішуватися на всенародному референдумі.

Додамо, у понеділок, 11 листопада, учасники акцій протесту проти земельної реформи перекрили головні автомагістралі країни.

Напередодні голова фракції "Слуги народу" Давид Арахамія повідомив, що з порядку денного на вівторок, 12 листопада, забрали законопроект про зняття заборони на продаж сільськогосподарських земель.

Нагадаємо, зранку 12 листопада під стінами Верховної Ради України фермери зібралися на акцію проти продажу сільськогосподарських земель.

Співголова партії "Опозиційна платформа – За життя" Вадим Рабінович із трибуни ВРУ закликав об’єднатися навколо захисту української землі.

13 листопада Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №2178-10 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення.

Loading...
Loading...
Loading...