Під стінами ВРУ мітингують науковці із чотирьох академій

Їх не задовольняє ситуація із фінансуванням галузі

Співробітники чотирьох академій під стінами ВРУ Укрінформ

Співробітники Національної академії наук, а також академій медичних, аграрних і педагогічних наук провели акцію протесту біля стін парламенту, вимагаючи збільшення фінансування галузі. Про це повідомляє Укрінформ.

"У нашій країні є закон, який гарантує певний рівень фінансування тієї чи іншої галузі. Але такого провалу (фінансування, — ред.), як у науці, немає ніде. З 2020 року, згідно з законом про наукову та науково-технічну діяльність, 1,7% ВВП має йти на науку. Сьогодні це 0,17% - в 10 разів менше", - заявив голова профспілки працівників НАНУ Анатолій Широков.

Як зазначається, до пікетувальників вийшов голова комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак, він запевнив, що до закону про наукову та науково-технічну діяльність будуть внесені зміни, які закріплять рівень заробітної плати наукових працівників на рівні 11 прожиткових мінімумів, на відміну від сьогоднішньої норми — дві зарплати по промисловості.

Окрім цього, учасники акції виступили проти реорганізації галузевих академій, яку розглядали на на засіданні Національної ради з питань розвитку науки та технологій за участю прем’єр-міністра Олексія Гончарука.

За словами першого заступника міністра освіти та науки Юрія Полюховича, з цього питання буде створено робочу групу, до якої входитимуть представники керівництва всіх галузевих академій наук.

Також мітингувальники ухвалили резолюцію до президента Володимира Зеленського, голови Верховної Ради Дмитра Разумкова, прем'єр-міністра Олексія Гончарука, голів комітетів ВР з питань бюджету і питань освіти, науки та інновацій. У документі учасники акції висловили вимоги щодо виконання ст. 36 та 48 закону про наукову та науково-технічну діяльність, збільшити фінансування НАНУ по загальному фонду на 1,171 млрд грн порівняно з проєктом закону про держбюджет на 2020 рік.

Нагадаємо, напередодні під будівлею парламенту на акцію протесту зібралися аграрії – люди виступали проти продажу сільськогосподарських земель. Протестувальники принесли тушу свині у труні, а також приїхали до будівлі ВРУ на сільгосптехніці.

загрузка...
загрузка...
Loading...