Нинішня середня пенсія є на 80% нижчою, ніж була у 2013 році, – Шуфрич

Нестор Шуфрич

Ми так і не побачили в бюджеті обіцяних 80 мільярдів гривень, які мали надійти з програми "Контрабанда стоп!"

Фінансування правоохоронних органів збільшили майже на 45 мільярдів гривень, натомість субсидії знизили на 20%. Таке урізання соціальних видатків можна зрозуміти, якщо в держави обмежені ресурси, однак за рахунок підвищення доходів з митниці можна було б отримати додаткових 300 мільярдів гривень.

Про це в ефірі проєкту "Треба поговорити" на телеканалі ZIK заявив народний депутат від фракції "Опозиційна платформа – За життя" Нестор Шуфрич.

Він наголосив: бюджет-2020 збільшений за рахунок інфляції, прогнозованої на наступний рік.

"Ми вказали, що вперше за останні роки порушена пропорція показника ВВП і проценту доходу. Завжди це було близько 26%, зараз – на понад 2% менше. Вартість цих 2% –майже 100 мільярдів гривень", – розповів Шуфрич.

Водночас він підкреслив: зараз мінімальна пенсія є майже вдвічі нижчою, ніж була у 2013 році, а середня – на 80% нижча. До того ж відв’язка від прожиткового мінімуму, на його думку – взагалі порушення усіх норм.

"Завжди до прожиткового мінімуму для непрацездатних була прив’язана мінімальна пенсія і багато інших соціальних виплат. Зараз у нас це розірвали, визнали, що прожитковий мінімум – 72 долари, а мінімальна пенсія буде меншою. Тобто, цей показник розірвали", – розповів нардеп.

До того ж, за його словами, все це має й дуже серйозне значення і щодо інших соціальних виплат.

"Якби дійсно у країни були б обмежені ресурси, я б це зрозумів. Однак зараз кажу відверто: гроші є. От ми запропонували близько 300 мільярдів гривень за рахунок підвищення доходів від митниці", – зазначив нардеп.

Адже, за його словами, очікуємо на близько 15 мільярдів від підвищення доходів з митниці.

"А де "Котрабанда стоп!", після якої нам обіцяють 80 мільярдів гривень? Тобто, три мільярди доларів як залишалось в кишенях контрабандистів, так і заплановано на наступний рік. Тому що ми не побачили цих грошей", –наголосив Шуфрич.

Окрім того, він підкреслив: фінансування правоохоронних органів збільшили майже на 45 мільярдів гривень, натомість субсидії знизили на 20%.

"Я задаю запитання: де логіка? Шановні "слуги народу", кому ви служите?", – дивувався Нестор Шуфрич.

Як повідомлялось, сьогодні, 14 листопада Верховна Рада ухвалила держбюджет на 2020 рік.

Раніше прем’єр-міністр заявив, що у проєкті держбюджету-2020 закладено багато інноваційних речей.

Читайте такожДержбюджет-2020: Які доходи та видатки збільшено до другого читання.

Loading...