Нестор Шуфрич: Право отримання акцизу регіонами є цілком справедливим

Народний депутат України (фракція «Опозиційної платформи – За життя») Нестор Шуфрич

"Це по-чесному – акцизи повинні піти у дохід місцевим радам"

Кошти від надходження податків від пального повинні піти у дохід місцевим бюджетам, і таке рішення є цілком справедливим.

Про це під час брифінгу у кулуарах Верховної Ради України, який транслював телеканал ZIK, заявив народний депутат України (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Нестор Шуфрич.

Зауважимо, сьогодні народні обранці під час розгляду у другому читанні проєкту закону про державний бюджет на 2020 рік підтримали поправку № 209, відхилену профільним комітетом, яка пропонує залишити у місцевих бюджетах кошти від надходження акцизу на пальне. 

Нестор Шуфрич вважає таке рішення цілком справедливим, адже акцизи повинні піти у дохід місцевим радам.

"Це по-чесному. Подивимося, як зараз буде виплутуватися Міністерство фінансів і Кабінет Міністрів у цілому. Ще раз підкреслюю – право отримання акцизу регіонами я вважаю справедливим. Я за це проголосував, і будемо зараз спостерігати, яким буде рішення КМУ. Їх може бути два. Вони можуть поставити на скасування цієї норми. Я думаю, от зараз це і намагаються зробити, тобто повернути надходження акцизів у державний бюджет без розподілу по регіонах. Тобто централізовано зібрати кошти, а потім на розсуд Міністерства фінансів їх розподіляти або ж перерахувати бюджет, перерозподілити доходи. Це займе який час, але це буде справедливо, це буде проявом поваги до рішення народних депутатів", – заявив народний депутат.

Нестор Шуфрич продовжив: "Тобто можна ще раз переламати "слуг" через коліно і скасувати проголосовану, у тому числі й ними поправку, їхніми голосами. Інший варіант – розподілити доходи і подати новий текст бюджету з урахуванням цієї поправки".

Як повідомляли, 13 листопада Верховна Рада ухвалила держбюджет на 2020 рік.

Нагадаємо, раніше прем’єр заявив, що у проєкті держбюджету-2020 закладено багато інноваційних речей.

Читайте такожДержбюджет-2020: Які доходи та видатки збільшено до другого читання.

Онлайн-трансляція ранкового засідання парламенту доступна за посиланням.

Loading...
Loading...
Loading...