Новини » Політика 131 Читать эту новость на русском

МЗС України вітає ухвалення в ООН проекту оновленої резолюції щодо Криму

МЗС України. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Проєкт резолюції, зокрема, має на меті припинити порушення Росією прав людини в Криму

Міністерство закордонних справ (МЗС) України вітає схвалення 14 листопада 2019 року третім комітетом 74-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН оновленої і посиленої резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, Україна".

Про це повідомляє пресслужба МЗС України.

"Цей документ є важливим елементом політики деокупації тимчасово окупованих територій України. Проект резолюції має на меті припинити порушення державою-окупантом прав людини на півострові, протидіяти спробам легітимізувати окупацію та анексію АР Крим та м.Севастополя, а також консолідувати позицію міжнародного співтовариства щодо незмінності статусу Криму як невід’ємної складової частини України", - йдеться в повідомленні.

В МЗС зазначають, що потужним сигналом стала фіксація в резолюції факту здійсненням Росією політики, яка має на меті примусову зміну складу населення півострова, включаючи як шляхом переслідування окремих категорій кримчан  у т.ч. представників кримськотатарського народу, репресій проти правозахисників, так і через переселення на тимчасово окуповану територію свого власного населення. Така практика прямо заборонена міжнародним гуманітарним правом, є порушенням Женевських конвенцій 1949 року та кваліфікується як воєнний злочин.

Документ також нагадує, що, відповідно до резолюції ГА ООН "Про визначення агресії" (1974), ніякі територіальні надбання чи особлива вигода, які були отримані в результаті агресії, не є і не можуть бути визнані законними.

"Підтримуємо заклик резолюції до Росії забезпечити належний і безперешкодний доступ міжнародних моніторингових місій і неурядових правозахисних організацій до окупованого півострова, наголошуючи, що їхня присутність та дотримання державою-окупантом міжнародного права з прав людини і міжнародного гуманітарного права має надважливе значення для недопущення подальшого погіршення ситуації. Окремо відзначено, що мандат СММ ОБСЄ передбачає безпечний і безперешкодний доступ до всієї території України, включаючи АР Крим та м. Севастополь", - йдеться в заяві МЗС України.

Нагадаємо, Комітет ООН підтримав проект оновленої резолюції щодо захисту прав людини в Криму.

Loading...
Loading...
Loading...