Мітинг під Верховною Радою: Що вимагали профспілки

Акції протесту профспілок ZIK

Мітингарі вимагали насамперед думати про працівників та захищати їх права, а не права олігархів

Під будівлею парламенту сьогодні зранку зібралися представники профспілок – вони незадоволені тим проєктом бюджету, який сьогодні розглядала Верховна Рада.

Про це під час прямого включення з-під Верховної Ради України повідомила кореспондентка телеканалу ZIK Ірина Зімен.

За словами кореспондентки, близько п'яти тисяч учасників акції сьогодні пройшли від Кабінету Міністрів до Верховної Ради України. Як пояснили люди, вони прийшли, тому що сьогодні Верховна Рада розглядає головний кошторис України на 2020 рік, і багато чого в ньому не влаштовує профспілок та простих робітників.

"Зокрема, вони говорять, що зараз багато тіньової зайнятості та безробіття, скорочення промислового виробництва, робочих місць, скорочення держслужбовців, а при цьому відбувається зростання цін", – наголосила Ірина Зімен.

Якщо подивитися на проєкт бюджету на наступний рік, то зарплата і прожитковий мінімум майже не зростає, і мітингарі виступають проти таких перспектив.

"Сьогодні їхні умови: це забезпечити необхідне фінансування галузей бюджетної сфери, передбачити достатню фінансову підтримку промисловим комплексам та повернути борги безробітним. Але, в першу чергу, все ж таки думати про працівників та захищати їх права, а не права олігархів", – повідомила кореспондентка.

Як повідомляли, 14 листопада Верховна Рада ухвалила держбюджет на 2020 рік.

Нагадаємо, раніше прем’єр заявив, що у проєкті держбюджету-2020 закладено багато інноваційних речей.

Читайте такожДержбюджет-2020: Які доходи та видатки збільшено до другого читання.

Loading...
Loading...
Loading...