Медики випробували імплант для лікування діабету

Pexels

Вчені сподіваються замінити ін'єкції імплантами

У США пройшли клінічні випробування імпланта ViaCyte для лікування цукрового діабету першого типу. Очікується, що в разі впровадження нова технологія позбавить хворих від постійних ін'єкцій інсуліну, пише Science Alert .

Каліфорнійська компанія ViaCyte початку випробування за участю двох пацієнтів з цукровим діабетом першого типу, яким були імплантовані нові PEC-Direct пристрої. Кожен з цих імплантатів розміром з кредитну карту. Він містить клітини, отримані зі стовбурових клітин пацієнтів. Імплант поміщається під шкіру і вивільняє інсулін в міру необхідності.

"Пацієнти з цукровим діабетом першого типу піддаються ризику ускладнень через низький рівень глюкози в крові, який загрожує життю. Ми вважаємо, що новий продукт має потенціал, щоб змінити життя цих пацієнтів", - говорить автор клінічного дослідження, Джеремі Петтус з Університету Каліфорнії в США.

Відзначається, що вчені намагаються виростити клітини, що виробляють інсулін, з генетичного матеріалу самих пацієнтів, яким цей гормон необхідний. Виявивши рідну, а не чужорідну ДНК, імунна система не повинна атакувати імплант.

Нагадаємо, в Україні вже зареєстрували 23 випадки дифтерії.

 

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News