Медведчук: "Опозиційна платформа - За життя" не голосуватиме за антисоціальний бюджет

Віктор Медведчук. Фото GettyImages/Global Images Ukraine

Народний депутат наголосив, що нинішнім проєктом держбюжету на 2020 рік продовжується "епоха бідності"

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук заявив, що проєкт державного бюджету на 2020 рік, який нині розглядається Верховною Радою у другому читанні, – це антисоціальний бюджет, ним в Україні продовжується "епоха бідності".

Зокрема, на цьому він наголосив під час брифінгу у кулуарах Верховної Ради України, який транслював телеканал ZIK.

"Перше, що я хочу сказати нашим громадянам, і не тільки пенсіонерам, про те, що "епоха бідності", на жаль, з якою влада, яка прийшла і зайняла головні кабінети в країні, збиралася покінчити, – "епоха бідності" продовжується. Бюджет, який зараз буде розглядатися уже у другому читанні, нічим не відрізняється від бюджетів 2014-2018 років. Понад те, це антисоціальний бюджет, це бюджет, який не спрямований на забезпечення наших громадян соціальними гарантіями і правами, передбаченими Конституцією", - зазначив Віктор Медведчук.

При цьому політик нагадав, що його політсила пропонувала парламентарям альтернативний проєкт бюджету на наступний рік. "Ми пропонували внести зміни і збільшити видаткову частину на 260 млрд, з яких 200 млрд, ми вважали, повинно було піти на реалізацію соціальних програм, на забезпечення тих прав і гарантій соціального характеру для громадян України. Звичайно, це стосується і наших пенсіонерів. Однак, із цим не погодились. Понад те, ми не просто пропонували збільшити обсяги фінансування видаткової частини. Ми виходили з того, як і яким чином наповнити дохідну частину бюджету. А саме – ми виходили з того, що можемо збільшити ВВП і дохідну частину бюджету на 2,5-3%, мова йде про ВВП. А не 3,1-3,3%, як закладено у бюджеті на 2020 рік. Але із цими аргументами і доводами не погодились", - зазначив Віктор Медведчук.

Тож, за його словами, за той бюджет, який сьогодні збираються ухвалити у Верховній Раді, "Опозиційна платформа - За життя" не голосуватиме. "Цей бюджет не скерований ні на виконання соціальних програм, ні на розвиток економіки, тому що, крім того, що він антисоціальний, він іще й не закладає ті основи для розвитку економіки, які так необхідні, вкрай необхідні для нашої країни, тому що ріст ВВП, закладений у бюджеті – 3,2-3,3%, це ріст, який може визначати тільки стагнацію, а не розвиток економіки. Жодна із галузей не отримала підтримку. В умовах стагнації перебувають такі галузі, як суднобудівельна, авіаційна галузь та багато інших, які могли би бути тим основним механізмом, який би міг закласти основи економічного розвитку країни на наступний, 2020 рік", - резюмував Віктор Медведчук.

Нагадаємо, раніше прем’єр Олексій Гончарук заявив, що у проєкті держбюджету-2020 закладено багато інноваційних речей. Більше про про доходи та видатки документу, підготовленого до другого читання тут.

Онлайн-трансляція ранкового засідання парламенту доступна за посиланням.

Loading...