Література як терапія: у лікарнях Львова та Вінниці з’явилась "книжкова палата"

У лікарнях Львова та Вінниці з’явилась "книжкова палата"

Тут будуть проводити різноманітні майстер-класи, будуть приходити українські письменники, буде арт-терапія та читання

Цього тижня  у Комунальній міській дитячій клінічній лікарні Львова та у Вінницькій обласній дитячій лікарні з’явилась "книжкова палата".

Про це повідомляє ЛітАкцент.

Головною ідеєю культурного проекту "Книжкова палата" є створення бібліотечних пунктів в дитячих медичних закладах України та забезпечення вільного доступу дітей до читання. "Книжкова палата" допомагає дітям соціально-культурно розвиватися, мати вільний доступ до книжкового розмаїття, незважаючи на перебування в лікарні.

Проект реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

У межах проекту "Книжкова палата" до лікарень для пацієнтів  завезли  понад 1,5 тис. книг сучасної україномовної літератури та канцелярське приладдя.

"Тут будуть проводити різноманітні майстер-класи, будуть приходити українські письменники, буде арт-терапія та читання, — розповідає піар-менеджер проекту "Книжкова палата" Крістіна Шитякова. – Дітки сюди можуть приходити, брати книжки, читати або малювати, розвиватися та гарно проводити час".

Наприклад, у Львові лауреатка премії Григорія Сковороди Юлія Чернінська вже презентувала свої дитячі книги "Лицар Смарагдієвого ордену. Люмберн" та "Лицар Смарагдієвого ордену. Інквізитор". А у Вінниці під час відкриття палати для дітей влаштували майстер-клас з написання власної книги.

Водночас лікарі запевняють, що читання крім пізнавального, має ще й лікувальний ефект. "Якщо дитина після проведених процедур може почитати книжку, то це відволікає її від хвороби. А ще сприяє поліпшенню психологічного стану і духовного розвитку малечі", – зазначив начальник міського управління охорони здоров’я Володимир Зуб.

Таких книжкових палат в Україні поки лише дві. Проте, організатори планують відкривати "книжкові палати" й в інших містах України.

Нагадаємо, Український культурний фонд і Міністерство цифрової трансформації планують спільну роботу над створенням електронної бібліотеки.

Loading...